دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

جامعه شناسی تئاتر

جامعه شناسی تئاتر

نویسنده: ژان دووینیو
مترجم: جلال ستاری
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 535
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

«جامعه شناسی تئاتر» از مهم ترین آثاری است که در حوزه تئاتر خلق شده و یک اثر بی‌نظیر است و تا کنون همانند آن را نداشته‌ایم. نویسنده در این کتاب می‌خواهد بگوید که آرمان تئاتر چیست."ژان دو وینیو" متخصص جامعه‌شناسی درام است. او در این کتاب مطرح می‌کند که تئاتر برای این پدید آمده است تا به مردم نوید آزادی بدهد، نه اینکه برگردان اوضاع زمانه باشد. او این موضوع را از یونان باستان تا امروز بررسی کرده است.

کتاب ؛ پژوهشی اساسی برای شناخت موجبات پیدایی و ریشه بندی تئاتر و دگرگونی هایش در جوامع غرب از تراژدی های یونان باستان تا نمایش های دینی قرون وسطا و درام درخشان عصر الیزات و اسپانیای آن روزگار و نمایش های نویسندگان امروزی است. اما نظر به آنکه پژوهشی اندیشمندانه است، فایده اش تنها منحصر به جوامع غربی صاحب هنر تئاتر نمی شود، بلکه خواننده ای ایرانی هم از آن نکته ها می تواند آموخت.

به گفته مترجم "ژان دو وینیو" نویسنده دشوار نویسی است وخودش دچار تضاد است. به همین خاطر موضوعی را که در یک بخش کتاب تایید می‌کند، در بخش دیگر گفته‌هایش تکذیب می‌کند. در نثر او نوعی ابهام به چشم می‌خورد، همین موضوع موجب می‌شود که ترجمه آثار او با دشواری همراه باشد. با این که این کتاب توسط نشر دانشگاهی فرانسه منتشر شده، اما با غلط‌های بسیاری همراه است. همین موضوع موجب شد که کار ترجمه این کتاب به درازا بکشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات