دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

جامعه شناسی انحرافات و مسائل جامعتی ایران

جامعه شناسی انحرافات و مسائل جامعتی ایران
درحال حاضر موجود نمی باشد
جامعه شناسی انحرافات و مسائل جامعتی ایران
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 149430 - 115/7
  • وزن: 0.90kg
0 ریال

جامعه شناسی انحرافات و مسائل جامعتی ایران

نویسنده: داور شیخاوندی
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 536
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ مزین به نوشته و امضای نویسنده

 

مروری بر کتاب

مجموعه مقالات

مسائل اجتماعی بسیار متعددند و حوزه های آن می تواند در هر یک از جهات و ابعاد اجتماعی گسترش و توسعه یابد .مساله مسکن ، شهرسازی و شهر نشینی ، مهاجرت ، رشد جمعیت ، بیکاری و عدم اشتغال ، شیوع بیماریها ، فقر و نابرابری ، توسعه نیافتگی ، بزهکاری ، حاشیه نشینی ، پایین آمدن سن مجرمان و.... همه و همه پدیده آورنده مسائل اجتماعی و خود مسائل اجتماعی هستند .

در این کتاب انحرافاتی را که جامعه‌ی ایران، در گذشته و حال، در تمامی عرصه های زندگی اجتماعی با آن درگیر بوده، با عدد و رقم و سند بیان شده است. در بخش نخست شامل تعریف اجتماع ـ یكی از اساسی‌ترین مفاهیم نخستین جامعه‌شناسی ـ است نیز تاثیر اجتماع در سیاست، دین، فلسفه و تاریخ‌نگاری بررسی می‌گردد. افزون بر آن تعریف اجتماع از دیدگاه اوگوست كنت، كولی و تونیس بازگو می‌گردد. در بخش دوم این فصل تفاوت جوامع سنتی و مدرن در قالب جداولی، مطرح می‌شود.

فصل دوم این كتاب به طرح نظریه‌های جامعه‌شناسیك آسیب‌شناسی و انحرافات، اختصاص یافته است. در این فصل، مباحثی نظیر آسیب‌شناسی جامعوی، نگرش رفتار انحرافی، نگرش اخلاقی، مسائل جامعوی و جامعتی، هنجار و بی‌هنجاری در جامعه، انواع انحرافات و علل آن، و نظریات جامعه‌شناسان برجسته در زمینه‌ی تعریف و تبیین انحرافات اجتماعی و نحوه‌ی اعمال كنترل آن‌ها بازگو می‌گردد.

نگرش اسطوره‌ی تاریخی، انسان‌شناسیك و جامعه‌شناسیك به نظم و نظارت در اجتماعات كهن و معاصر مبحث فصل بعدی كتاب را تشكیل می‌دهد. رابطه‌ی انحرافات و مسائل جامعتی با ساختار‌های جامعه، رابطه‌ی ساختار معیشتی شهری با آسیب‌پذیری و آسیب‌زدایی، نهادهای آسیب‌زا و آسیب‌زدا و قربانیان دود و دم و بیداد از دیگر محورهای مباحث كتاب هستند.

فهرست 

آسیب‌شناسی جامعوی
نگرش رفتار انحرافی
نگرش اخلاقی
مسائل جامعوی و جامعتی
هنجار و بی‌هنجاری در جامعه
انواع انحرافات و علل آن
نظریات جامعه‌شناسان برجسته
نگرش اسطوره‌ی تاریخی
انسان‌شناسیک و جامعه‌شناسیک به نظم
نظارت در اجتماعات کهن و معاصر
رابطه‌ی انحرافات و مسائل جامعتی با ساختار‌های جامعه
رابطه‌ی ساختار معیشتی شهری با آسیب‌پذیری و آسیب‌زدایی
نهادهای آسیب‌زا و آسیب‌زدا
قربانیان دود و دم و بیداد
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات