كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
جامعه شناسی اقتصادی از دیدگاه دکتر علی شریعتی

جامعه شناسی اقتصادی از دیدگاه دکتر علی شریعتی

نویسنده: حسن توانایان فرد
ناشر: علوی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 680
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 1

کیفیت : خوب ~ عالی

 

مروری بر کتاب

امروزه مشکلات اقتصادی چهره واقعی خود را به همگان نشان داده ولی هنوز راه حل درون زا برای آن ارئه نشده است. در تلاش برای پیدا کردن راه حل درون زا و اسلامی در جهت حل مشکلات اقتصادی، مطالعه کتاب حاضر بسیار سودمند است. دکتر علی شریعتی با قلم زیبا و سحار خود، مسائل و مشکلات اقتصادی را از دیدگاه جامعه شناسی مورد بررسی قرار داده که هنوز برای خواننده کتاب پر از پیام و برای برنامه ریزان اقتصادی راه گشا می باشد.

این نوشتار شامل دو فصل است:
فصل اول خلاصه متن که خود شامل چهار بخش است، بخش اول کلیاتی در مورد تعریف علم اقتصاد، رابطه اقتصاد و ایدئولوژی، جامعه‌شناسی اقتصادی، از کجا آغاز کنیم اقتصادی است. بخش دوم می‌پردازد به تحولات اقتصاد از فئودالیسم تا سرمایه‌داری، تأثیرات ظهور بورژوازی، اخلاق طبقاتی، استفاده سرمایه‌داری از علم، الیناسیون، خصوصیات اقتصادی قرون معاصر و ...

بخش سوم به مارکسیسم و اقتصاد پرداخته و به مواردی همچون تعین تاریخی، فلسفه جبر تاریخ، زیربنای اقتصادی تاریخی، جبر اقتصادی و... اشاره دارد. بخش چهارم، می‌کوشد اقتصاد را در اسلام از نگاه شریعتی بازتعریف کند. و با عناوینی همچون اقتصاد اسلام جمعی است، مروری بر سیستم اقتصادی اسلامی، هدف اقتصادی رسالت انبیاء، فلسفه تاریخ، اخلاق و اقتصاد، فقه اسلامی، و ... به آن خاتمه می‌دهد.

فصل دوم کتاب به شرح مفصل‌تری از بخش اول با همان عناوین پرداخته و بطور مبسوط‌تری همان موضوعات را تحلیل می‌کند....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جامعه شناسی اقتصادی از دیدگاه دکتر علی شریعتی

  • ناشر: علوی
  • کد کتاب: 113505- 73/5
  • موجودی: در انبار
  • 400,000ریال
  • 200,000ریال

برچسب ها: علی شریعتی, حسن توانایان فرد, اقتصاد اسلامی, دکتر شریعتی, جامعه شناسی اقتصادی, اقتصاد سیاسی, کتاب جامعه شناسی اقتصادی از دیدگاه دکتر علی شریعتی