كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
جامعه شناسی ، پیش درآمدی انتقادی

جامعه شناسی ، پیش درآمدی انتقادی

نویسنده: آنتونی گیدنز
مترجم: ابوطالب فنایی
ناشر: دانشگاه شیراز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 185
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ : 1

 کیفیت : درحد نو

مروری بر کتاب 

تفکر و پژوهش جامعه‌شناسی به سیاست‌گذاری عملی و اصلاحات اجتماعی به چندین طریق آشکار کمک می‌کند.مستقیم‌ترین راه صرفا از راه فراهم کردن درکی روشن‌تر و مناسب‌تر از ادراکات قبلی در مورد یک وضعیت اجتماعی است.این امر می‌تواند یا در سطح آگاهی واقعی باشد یا از طریق به دست آوردن درک بهتری از این که چرا چیزی رخ می‌دهد، صورت گیرد...

جامعه‌شناسی پیامدهای عملی بسیاری برای زندگی ما دارد. تفکر و پژوهش جامعه‌شناسی به سیاست‌گذاری عملی و اصلاحات اجتماعی به چندین طریق آشکار کمک می‌کند. مستقیم‌ترین راه صرفا از راه فراهم کردن درکی روشن‌تر و مناسب‌تر از ادراکات قبلی در مورد یک وضعیت اجتماعی است. این امر می‌تواند یا در سطح آگاهی واقعی باشد یا از طریق به دست آوردن درک بهتری از این که چرا چیزی رخ می‌دهد، صورت گیرد.

پژوهش جامعه‌شناختی دارای پیامدهای عملی از نظر نتایج ابتکارات سیاسی است. یک برنامه اصلاحات عملی ممکن است در دست‌یابی به آن‌چه که طراحان آن در نظر داشته‌اند ناکام شود یا به دنبال خود یک رشته نتایج ناخواسته ناخوشایندی را به بار آورد. در این باب اهمیت عملی جامعه‌شناسی برای تحقیق و پژوهش در زمینه این عمل سیاسی مشخص می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جامعه شناسی ، پیش درآمدی انتقادی

  • 0ریال

برچسب ها: آنتونی گیدنز, ابوطالب فنایی, جامعه شناسی, جامعه شناسی سیاسی, جامعه شناسی فلسفی, علوم اجتماعی, کتاب جامعه شناسی ؛ پیش درآمدی انتقادی