كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
جامعه اینکا

جامعه اینکا

نویسنده: لویی بودن
مترجم: هوشنگ ساعدلو
ناشر: شرکت سهامی کتابهای جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 155
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1345 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

مصور

قبیله اینکا در ارتفاعات پرو ساکن و متمرکز بود و از حدود 1100 به بعد توسعه طلبی آغاز کرد و بتدریج قبایل دیگر را مطیع ساخت و امپراتوری تاسیس نمود.امپراتوری اینکا در دوره 1493-1527 به منتهای وسعت خود رسید و مهم ترین جامعه ای بود که اقتصاد پیشرفته و برنامه ای داشت.مردم اینکا در مهندسی و کشاورزی مهارت داشتند و دینشان پرستش آفتاب بود.دولت مسئول رفاه اتباع خود و مالک همه چیز جز خانه و اشیای منقول بود .

كتاب حاضر دربرگیرنده‌ی رویدادهای مهم در تاریخ امپراتوری اینكاست از سال‌های 1544 - 1493. گفتنی است این امپراتوری كه مركزش "كوسكو" (در آمریكای جنوبی) بود در سال 1200 میلادی تأسیس شد و در سال 1553 به واسطه‌ی اسپانیایی‌ها انقراض یافت. این امپراتوری در دوره‌ی "اوایناكاپاك" به منتهای وسعت خود رسید.

این دولت در نتیجه‌ی سازمانی خردمندانه، قبایل مختلف را متحد ساخت و نظارتی دقیق بر آن‌ها اعمال نمود. از جمله روی‌دادهای مهم این امپراتوری می‌توان به "مرگ توپا اینكا و جانشینی پسرش "هوآینا كاپاك"، "شروع عصر طلایی اینكا"، "واگذاری تاج و تخت به توپا اینكا"، و "كشته شدن مانكو اینكا به دست سربازان اسپانیایی" و "سقوط این امپراتوری"، اشاره كرد."

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جامعه اینکا

  • 0ریال

برچسب ها: لویی بودن, هوشنگ ساعدلو, انسان شناسی, آثار باستانی, جامعه شناسی امریکا, تاریخ تمدن, اینکا, تمدن پرو, آمریکای جنوبی, پرو, کتاب جامعه اینکا