كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
جاسوسی و جمع آوری اطلاعات

جاسوسی و جمع آوری اطلاعات

نویسنده: معاونت پژوهش و تولید علم
ناشر: دانشکده اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 346
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

سرویس های اطلاعاتی برای جمع آوری اطلاعات ازروش ها و منابع آشکار گوناگون استفاده می کنند یکی ازاین روشها، منابع آشکار است . منابع آشکار منابعی است که در دسترس همگان بوده و از آن به راحتی و بدون محدودیت میتوان استفاده کرد، همانند روزنامه ها مجلات و برنامه های تلویزیونی. اما جالب آن که اغلب سرویس های اطلاعاتی از این منابع آشکار بیشترین اطلاعات را جمع آوری می نمایند.

سرویس ها با قرار دادن اطلاعات آشکار در کنار یکدیگر و تجزیه و تحلیل های دقیق به نتایجی میرسند که اغلب شهروندان عادی به آنها فکر نمیکنند.حتی خبر نگاران و گزارشگران به ابعاد اخبار و گزارش هایی که تهیه میکنند از نظر اطلاعاتی آگاهی لازم را ندارند . 
یکی از جنبه هایی که سرویس ها به آن توجه دارند باز تاب اطلاعات و اخبار پخش شده و واکنش مردم در مورد آن هاست، البته نظر سنجی از نظر سرویس های اطلاعاتی ، پوشش مناسبی برای تخلیه اطلاعاتی و جاسوسی است. 

از این رو سرویس ها خیلی تلاش میکنند ازاین فضا استفاده کنند . یکی از روش هایی که سرویس ها برای استفاده از این بستر استفاده میگیرند نظر سنجی است. استفاده از دانشجویان و دانش آموختگان رشته های مختلف برای موفقیت این روش توسط سرویس های اطلاعاتی در اولویت قرار دارد . توانایی هایی نظیر فن بیان ، مدیریت ، زمان بندی مصاحبه ، دقت ، صراحت و درست کاری و تجربه ، برای سرویس های اطلاعاتی در انتخاب نفرات اهمیت دارد. به هرحال هر جامعه ای برای آشنایی هرچه بیشتر با موضوع های مختلف اجتماعی ، نیازمند تحقیق و بررسی است . 

از سوی دیگر این تحقیق ها زمانی ارزشمند است که در شناخت محیط ، جامعه و افراد انسانی نقشی مؤثر داشته باشد.بنابر این بسیاری از ما ارزش زیادی برای تحقیق و پژوهش گران قائل هستیم و به تلاشگران این حوزه بسیار احترام میگزاریم. از این رو این حوزه یدون ایجاد تردید و شک در میان مردم ، می تواند بستر مناسبی برای جمع آوری اطلاعات باشد.بگونه ای که بسیاری از ما هنگام روبرو شدن با پژوهشگران با گشاده رویی ، همکاری های لازم را با آنها بعمل می آوریم. 
روش های مختلفی برای شناخت افکار عمومی وجود دارد، اما از آنجا که هدف اصلی جمع آوری اخبار و اطلاعات خاص توسط سرویس ها مطرح است ، در اینجا به یکی از شیوه های عمده و معمول سنجش افکار عمومی ، یعنی نظر سنجی که توسط برخی از سرویس ها و گروه های معاند و همکاری با این سرویس ها انجام می گیرد پرداخته می شود .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جاسوسی و جمع آوری اطلاعات

  • 0ریال

برچسب ها: جاسوسی, جامعه شناسی اطلاعاتی, ضد اطلاعات, ضد جاسوسی, جامعه شناسی سیاسی, کتاب جاسوسی و جمع آوری اطلاعات