كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
جادوی کلام

جادوی کلام

نویسنده: شین پرتو
ناشر: مزدا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 65
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب 

کلمه، ابزاری قدرتمند و متعلق به خداوند است که از طریق آن سخن می گوید، حکم می راند، وعده می دهد، ندا می دهد، قرمان می دهد و خلق می کند. و به خواست خداوند، این هدیه الهی نزد انسان ها به امانت گذشته شده است تا از آن بهره ببرند و زندگی خود را سرشار کنند. 

علی شیرازپور پرتو با نام نویسندگی شین پرتو  (زاده ۲ دی ۱۲۸۶ کنگاور - درگذشته ۱۳۷۶) شاعر، نویسنده و زبان شناس معاصر ایرانی است که در آثار خود به رد بدی‌ها و پلیدی‌ها می‌پردازد و زندگی را می‌ستاید. در ۱۳۰۹ مجلهٔ «آرمان» را منتشر می‌کند که نشریهٔ قابل تأملی در آن زمان بوده.

ادیبان نامی و شهیری در این مجله با وی همکاری داشته اند که از جمله آنان می‌توان از عباس اقبال آشتیانی، بدیع الزمان فروزانفر، ملک الشعرای بهار و تعدادی دیگر از شاعران و نویسندگان بنام ادبیات ایران نام برد.

پرتو از همان زمان عضو فعال انجمن شاعران و ادیبان ایران می‌گردد و با آنها که در تهران یا نزدیک به تهران سکونت داشتند معاشر نزدیک، و با آنان که در شهرهای دیگر بودند بطور پیگیر و مستمر از طریق مکاتبه در ارتباط میماند. از جمله کسانی که به مدت طولانی با شین پرتو مکاتبه داشته می‌توان از نیما یوشیج نام برد.

شین پرتو بعضی داستان‌های تاریخی را به نثری شاعرانه نوشته. کارهای او را آن زمان، نوعی غزل منثور می‌دانستند. صادق هدایت دوست نزدیک وی بوده و حتی به دعوت دکتر پرتو است که به هندوستان می‌رود و در آنجا مدت مدیدی میهمان خانواده وی میماند.

صادق هدایت انیران را با همکاری علوی و شین پرتو نوشته است. در طی همین اقامت است که چند اثر هدایت، از جمله بوف کور نوشته می‌شود.

فهرست

کلمه چیست 
بینش معیار جواهر  
حروف ابجد  
کراتیل  
رجب المرجب   
واژه های نو

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جادوی کلام

  • ناشر: مزدا
  • کد کتاب: 42572 - 57/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: شین پرتو, علی شیرازپور پرتو, مقالات فلسفی, مقالات ادبی, مقالات تاریخی, کتاب جادوی کلام