كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
جادوگر شهر زمرد ؛ کتاب های طلائی 36

جادوگر شهر زمرد

نویسنده: فرانک باون
مترجم: ایرج قریب
ناشر: امیر کبیر ؛ سازمان کتابهای طلائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 36
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1354- دوره چاپ:  4

کمیاب - کیفیت :  عالی ~ درحد نو
 

مروری بر کتاب 

مصور 

نام اصلی کتاب ، جادوگر بی نظیر شهر اُز است . فرانک باوم (1919 – 1856) متولد آمریکا و از طرف پدر و مادر آلمانی و اسکاتلندی – ایرلندی بود. او علاوه بر روزنامه‌نگاری و ازدواج با دختر یک فمنیست مشهور و انجام کلی کارهای دیگر داستان هم نوشت، البته نه هر داستانی؛ او خالق جادوگر شگفت انگیز شهر اُز و پانزده جلد کتاب دیگر راجع به دنیای اُز همراه با تصویرگری‌های موفق دنسلو بود. اگر چه او نویسندگی را با به نظم درآوردن شعر مامان غاز شروع کرد اما این جادوگر شگفت‌انگیز شهر اُز بود که نه تنها کتابی پرفروش شد، بلکه تاثیری پررنگ بر فرهنگ عامه گذاشت.

سری کتابهای طلایی از نظر سرو شکل، طراحی روی جلد، جذابیت‎های بسیاری برای بچه‎ها داشت، روی جلد اغلب این کتابها را نقاشی‎های رنگی بسیار زیبایی تشکیل می‎داد. در لابلای متن داستان نیز چند موقعیت به صورت نقاشی شده(سیاه و سفید)، چاپ شده بود که در محکم‎تر  شدن ارتباط خواننده‎ی کم سن و سال کتاب، با داستان و حال و هوای آن نقش تعیین کننده‎ای داشت، چرا که تجسمی عینی از شخصیت‎ها، فضا و مکان را نیز در اختیارش می‎گذاشت تا در طول داستان، آنها را بدین شمایل در ذهن مجسم کند. و جالب اینکه نگارنده پس از همه ی این سالها و با وجود دیدن فیلم دن‎کیشوت و یا خواندن کتاب آن، هنوز که هنوز است هروقت اسم دن‎کیشوت و دیگر شخصیت‎های این رمان را می‎شنوم، به همان شکل که در کتابهای طلایی نقاشی شده بود در ذهن مجسم می کنم.

انتخاب لوگویی ثابت که در ذهن مخاطبان به سرعت جا افتاده و حک می‎شود، تنوع عناوین، جذابیت مضامین و البته چاپ بسیار خوب آن در آن زمان که حتی از بسیاری تولیدات امروزی نیز (با وجود تمام پیشرفت‎های تکنولوژیک) بهتر به نظر می‎رسد؛ این مجموعه را حاصل کاری به تمام معنا حرفه‎ای در زمان خود به نمایش می‎گذارد. رویکردی که حتی امروز نیز  به ندرت در میان ناشران شاهد آن هستیم. بی‎شک این حرفه‎ای‎گری در کار، کیفیت بالا تولیدات و پیشگام بودن در حوزه نشر؛ که در همه سازمانهای مرتبط به امیرکبیر شاهد بودیم حاصل بکارگرفتن چهره‎هایی مستعد و توانمند این حوزه از نویسندگان، مترجمان و حتی ویراستاران بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جادوگر شهر زمرد ؛ کتاب های طلائی 36

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 98558 - 105/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ل. فرانک باوم, ایرج قریب, داستان های کودک و نوجوان, افسانه ها, داستان های اساطیری, افسانه های ملل, داستان های کودک, جادوگر شهر از, کتاب جادوگر شهر زمرد ؛ کتاب های طلائی 36