كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
ثواب الاعمال و عقاب الاعمال

ثواب الاعمال و عقاب الاعمال

نویسنده: شیخ صدوق ابن بابویه قمی
مترجم: صادق حسن زاده
ناشر: ارمغان طوبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 624
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

پاداش و کیفر اعمال و کردار

به همراه فهرست الفبایی آیات قرآنی و احادیث

ترجمه‌ی حاضر، برگردانی از کتاب 'ثواب الاعمال و عقاب الاعمال' شیخ صدوق است که از مهم‌ترین کتاب‌های حدیثی شیعه به شمار می‌رود مطالب این کتاب در دو بخش، چگونگی پاداش و کیفر اعمال انسان تدوین شده است.

این کتاب، توسّط ابوجعفر محمّد بن علی بن حسین بن بابویه قمی معروف به شیخ صدوق به تألیف رسیده و با روایات فراوان از اهل‌بیت (علیه‌السّلام) از معتبرترین اصول روایی شیعه به شمار می‌رود.شیخ صدوق در کتاب ثواب‌الاعمال روایات فراوانی را در بیان اعمال پسندیده و ناپسند، پاداش اعمال نیک و مجازات اعمال بد بیان کرده است. او همچنین روایاتی از ائمّه معصومین (علیهم‌السّلام)، درباره اعمال خیری که خداوند وعده پاداش و اعمال شرّی که به آنها وعده عذاب و عقاب داده را آورده است. این کتاب مانند سایر کتاب‌های شیخ صدوق، پیوسته مورد توجّه علما، فقها و فضلای شیعه و مردم قرار گرفته.کتاب ثواب الاعمال و عقاب الاعمال، دایره‌المعارف بزرگی‌ست که در معارف اسلامی، اخلاقی و احکام حلال و حرام بحث کرده و هیچ فقیه، دانشمند و استاد اخلاقی، از آن بی‌نیاز نیست.

این کتاب، حاوی مطالب مفید و مباحث ارزشمند از جمله روایات نفیس اهل‌بیت (علیهم‌السّلام) می‌باشد و در شهرت در حدّ کتب اربعه به حساب می‌آید و مؤلّف این کتاب در اجازات روایی از مشایخ بزرگ شیعه می‌باشد و بسیاری از علما و مؤلّفان از وی و کتابش روایت نقل کرده‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ثواب الاعمال و عقاب الاعمال

  • 650,000ریال
  • 585,000ریال

برچسب ها: شیخ صدوق ابن بابویه قمی, صادق حسن زاده, فقه شیعه, اخلاق اسلامی, ابن بابویه, حدیث, اسلام, کتاب ثواب الاعمال و عقاب الاعمال