کتاب ثمرات الحیوه ؛ هشتاد مجلس فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب اسلام انتشارات معارف اسلامی

ثمرات الحیات

نویسنده: سیدمحمود امامی اصفهانی
ناشر: معارف اسلامیه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 500
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1338 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی ~ صفحات آخر کتاب کمی تابدار است

 

مروری بر کتاب 

هشتاد مجلس

حاج سیدمحمود درب ‏امامى معروف به محدث امامى یا صدوق ‏الواعظین، فرزند عالم جلیل مرحوم حاج سیدعبدالعلى درب ‏امامى است. سال تولد وى بایستی بین سال‏هاى ۱۲۸۰ تا ۱۲۸۱ هجری قمری باشد. سادات امامى و درب امامى از قدیم ‏الایام در محله ‏ى درب امام اصفهان سکونت داشته و به‏ ویژه در دوران صفویه برخى از آنان در زمره‏ ى علما، قضات و هنرمندان - به‏ ویژه در عرصه ‏ی خطاطى و خوشنویسى - اصفهان بوده‏ اند. در عصر حاضر نیز علما و هنرمندان بسیارى از این خاندان برخاسته ‏اند که البته برخى از محله‏ ى درب امام به محلات دیگر اصفهان و سایر مناطق کشور از جمله تهران نقل مکان کرده ‏اند. 

تنها اثر مکتوبى که از مرحوم آقا سیدمحمود درب‏ امامى در دست است - همان‏طور که پیش‏تر اشاره شد - کتاب نفیس "ثمرات الحیات" می‏ باشد. در کتاب‏هاى تذکره نیز به‏ جز این، به تألیف دیگرى اشاره نشده است؛ اما همین کتاب بارها به چاپ رسیده و مشتاقان بسیارى از این اثر بهره برده و مى‏ برند و گاهى در سه جلد و زمانى در دو جلد قطور طبع گردیده است. مرحوم آقا سیدمحمود درب‏ امامى تألیف کتاب "ثمرات الحیات " را در سال ۱۳۵۰ هجری قمری یعنى در حدود سن هفتاد سالگى به پایان برده است. 

"ثمرات الحیات" درحقیقت ثمره و تلاش مؤلف بعد از نیم قرن تحقیق و تفحص در منابع متعدد روایى و تاریخى است. البته با مطالعه ‏ى مجالس یک‏صد و بیست گانه‏ اى که فعلاً  منتشر شده است، وسعت اطلاعات تاریخى و کلامى و ادبى مؤلف معلوم مى ‏شود. هر مجلسى معمولاً با اشعارى متناسب با موضوع آغاز شده و مباحثى که در باب مقام و عظمت حضرت سیدالشهدأ علیه‏ السلام در مجالسى از این کتاب آورده شده است، براى خاص و عام خواندنى و جالب توجه می‏ باشد. ضمن این‏که در بیان مقام و احوالات سایر معصومین علیهم ‏السلام نیز مطالب قابل توجه و مفیدى ارائه شده است...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ثمرات الحیوه ؛ هشتاد مجلس

  • 600,000ریال

برچسب ها: سیدمحمود امامی اصفهانی, تاریخ اسلام, فقه شیعه, شیعه, معارف اسلامی, واقعه کربلا, کتاب ثمرات الحیوه