منو
سبد خرید

ثریا در اغما

ثریا در اغما
ثریا در اغما
-8 %
ثریا در اغما
ثریا در اغما
ثریا در اغما
  • موجودی: موجود
  • مدل: 139035 - 73/5
  • وزن: 0.50kg
900,000 ریال
980,000 ریال

ثریا در اغما

نویسنده: اسماعیل فصیح
ناشر: نشر نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 321
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1363  - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : نو ؛ بر روی جلد اصلی با گالینگور صحافی شده

 

مروری بر کتاب

جلال آریان ، کارمند شرکت ملی نفت ایران، برادرزاده ای به نام ثریا دارد. ثریا که درسش در فرانسه تمام شده است قصد بازگشت به ایران را دارد اما طی حادثه ای به کما می رود. بعد از این اتفاق جلال از آبادان به فرانسه می رود تا به وضعیت برادرزاده اش رسیدگی کند. در آنجا با کسانی که بعد از انقلاب از ایران خارج شده اند همنشین می شود.

ثریا در اغما شرح، توصیف و بیان احساسات و اتفاقاتی که در این وضعیت بر وی می گذرد. همزمان با این اتفاق جنگ ایران و عراق نیز در حال شروع است. اسماعیل فصیح در این اثر با نثری روان و بیانی قدرتمند مسئله ی مهاجرت و دوری از وطن را می شکافد و تشریح می کند.

اواخر پاییز 1359، یک سه شنبه سرد، حدود دو بعدازظهر.
در دهانه ترمینال، در ضلع شمالغربی«میدان آزادی» تهران، دستفروشها، گاریهای دستی، و سمافرین اتوبوس، وسط گرد و خاک و دود گازوئیل و سرو صدا و بوبق بوق، درهم می لولند.

«جیگر... به به! سیخی دو تومن!»
«ساندویچ آقا! ساندویچ تخم مرغ!»
«آقا اجازه... بکش کنار»...

محوطه داخل ترمینال که تازه افتتاح شده یک چیز بی سر و ته، ولنگ و باز، عملا بیابان است.فقط گوشه هایی از آن را چادرهای برزنتی زده اند.ظاهرا اتوبوسهای عازم شمال وشمالغرب و حتی ترکیه و اروپا از اینجا حرکت می کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات