منو
سبد خرید

ثروت ملل

ثروت ملل
ثروت ملل
  • موجودی: موجود
  • مدل: 128284 - 114/5
  • وزن: 0.80kg
2,000,000 ریال

ثروت ملل

نویسنده: آدام اسمیت
مترجم: سیروس ابراهیم زاده
ناشر: پیام
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 360
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : در حد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

ثروت ملل یا «تحقیقی پیرامون ماهیت و اسباب ثروت ملل» عنوان مهمترین اثر آدام اسمیت اقتصاد دان و فیلسوف اسکاتلندی که در سال ۱۷۷۶ (میلادی) منتشر شد .

در این کتاب اقتصاد به عنوان یک رشته مستقل مورد دفاع قرار می گیرد. کناب ثروت ملل نشانه فکر بالغ وی می باشد. کار او تلاش جامعی در تحلیل کارکرد یک اقتصاد سرمایه داری می باشد.این کتاب نمادی از برخورد با پرسشهای مربوط به ارزش و توزیع است و در واقع یک مکتب متمایز اقتصاد سیاسی کلاسیک را پایه گذاری کرده است. در کتاب ثروت ملل آدام اسمیت مرزهای قتصاد را آن قدر گسترش می دهد تا حوزه های دیگر مانند علوم سیاسی و حتی انسان شناسی را نیز در بر بگیرد.

کتاب ثروت ملل از پنج جلد تشکیل می شود و فقط دو جلد اول کتاب است که به طور واقعی الهام بخش نسلهای بعدی است. در این دو جلد است که وی علت بنیادی ثروت ملل را معرفی می کند ،تمایز اساسی بین قیمت طبیعی و قیمت بازار کالاها را توضیح می دهد.اما جلدهای سوم تا پنجم موضوعهائی را شامل می شود که فرد انتظار ندارد آنها را در یک کتاب اقتصادی بیابد.

اگر چه آدام اسمیت یک بدگمانی عمیق در باره رفتار بازرگانان و قانونگذاران داشت و وظیفه دولت را تامین آن دسته از خدمات اجتماعی می دانست که بخش خصوصی قادر یا مایل به انجام آن نیست اما او یک مدافع اقتصاد آزاد ،تجارت آزاد و تحرک آزاد نیروی انسانی و کالاها – نظریه مزیت نسبی و آزادی عملکرد بازار- بود. کسانی هستند که می گویند این موارد تمام آن چیزی نیست که مورد نظر آدام اسمیت بوده است.اما بدون شک این موارد بخش عمده پیام پیچیده وی بوده است، به طوریکه اگر وی را سخنگوی سرمایه داری صنعتی بنامیم – اگرچه وی را دست کم گرفته ایم – اما بی انصافی در مورد وی نکرده ایم.

فهرست

آیا میخواهید از اقتصاد لذت ببرید؟
آیا میخواهید بهترین کتاب اقتصادی را مطالعه کنید؟
آیا میدانید چرا به ادام اسمیت لقب پدر علم اقتصاد را داده اند؟
به راستی ثروت ملت ها در چیست؟
اقتصاد سرمایه داری یا کارل مارکس؟
به نظر شما چرا نظام اقتصادی مارکسی کارگر نبود؟

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات