كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تی ام ؛ دانش هوشیاری خلاق

تی ام ؛ دانش هوشیاری خلاق

نویسنده: هارولد اچ.بلومفیلد
مترجم: فرخ سیف بهزاد
ناشر: دایره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 440
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

وقتی در اثر تکرار مانترا تا اندازه ای مغز از کار می افتد، دستگاه عصبی با کاهش فعالیت مواجه شده و ماهیچه ها سست می شود و فشار عضلانی به کاستی می گراید. در این شرایط می توان به نظاره محض یا نگرش بی تفاوت رسید برای درک نظاره محض لازم است توصیف ماهاریشی درباره ذهن را بدانیم.

ماهاریشی ذهن را چون اقیانوسی می داند که امواجی در سطح و آرامشی در اعماق دارد. فعالیت های خودآگاه ( افکار، عواطف و ادراکات) مشابه امواج سطح اقیانوس اند که روان ما را متلاطم می کند اما ژرفای ذهن را آرامشی عمیق فرا گرفته است.

افکار ما از عمق ذهن بر می آیند و وقتی به سطح آن می رسند متلاطم و خروشان اند. در روند مدیتیشن شخص از تلاطم سطح که در حالت عادی با آن درگیر است به ژرفای آرام ذهن می رود و افکار خود را از آغاز پیدایش مشاهده می کند و از گرفتاری در ناآرامی سطح خودآگاه ذهن رها می شود

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تی ام ؛ دانش هوشیاری خلاق

  • ناشر: دایره
  • کد کتاب: 26896
  • موجودی: در انبار
  • 375,000ریال
  • 335,000ریال

برچسب ها: هارولد اچ.بلومفیلد, فرخ سیف بهزاد, مدیتیشن, مراقبه, تی ام, روانشناسی رفتار, روانشناسی تحلیلی, رفتار درمانی, کتاب تی ام ؛ دانش هوشیاری خلاق