كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تیمون آتنی

تیمون آتنی

نویسنده: ویلیام شکسپیر
مترجم: فواد نظیری
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 188
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

بسیاری از شکسپیر شناسان بر این باورند که اگر این نویسنده بزرگ شاهکار خود "شاه لیر" را نمی نگاشت نمایشنامه "تیمون آتنی" می توانست جایگزین آن باشد . داستان "تیمون آتنی" به لحاظ محتوایی شباهت زیادی به" شاه لیر" دارد . "تیمون" ثروتمند اهل آتن تمایل زیادی به کمک و دستگیری از دوستان مقروض خود دارد و مطمئن است که آنان نیز در روزگار بدبختی او به سراغش خواهند آمد . این نوعدوستی موجب ورشکستگی او می شود اما دوستان روزهای خوش "تیمون" به او پشت می کنند و ...

موضوع نمایشنامه تیمون آتنی شکسپیر اقتباس از داستانی است که پلوتارک مورخ مشهور یونانی قرن دوم میلادی تحت عنوان زندگی اشراف روم و یونان به رشته تحریر درآورده است.افلاطون واریستوفان نیز مطالب جالبی پیرامون طبیعت شگفت انگیز تیمون آتنی و اینکه او از انسان بیزاری می جست نقل کرده اند که در خور نائل واهمیت است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تیمون آتنی

  • ناشر: ثالث
  • کد کتاب: 95076 - 2/4
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال
  • 135,000ریال

برچسب ها: ویلیام شکسپیر, فواد نظیری, نمایشنامه انگلیسی, داستان های انگلیسی, کتاب تیمون آتنی