منو
سبد خرید

تیستوی سبز انگشتی

تیستوی سبز انگشتی
درحال حاضر موجود نمی باشد
تیستوی سبز انگشتی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 113871 - 46/3
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 25
0 ریال

تیستوی سبز انگشتی

نویسنده: موریس دروئون
مترجم: لیلی گلستان
ناشر: ماهی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 134
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

مصور

داستان این کتاب درباره پسرکی به نام «تیستو» است که درمی‌یابد انگشتانش خاصیت سبزکننده دارند. بذر هر گیاهی که با انگشتان تیستو تماس برقرار کند سبز می‌شود و به سرعت به گیاهی زیبا تبدیل می‌شود. تنها دوست و همدم او باغبان پیری‌ است به نام سبیلو که به تیستو می‌آموزد ویژگی منحصر به فرد انگشتان او می‌تواند تغییرات شگرفی در دنیای اطرافش ایجاد کند.

تیستو دست به کار می‌شود و با رویاندن گل و گیاه در بیمارستان، باغ‌وحش، زندان و محله فقیرنشینان، زشتی‌ها را به زیبایی بدل می‌کند. او با دستکاری در ادوات نظامی کارخانه پدرش در دهانه توپ‌ها و لوله تفنگ‌ها گل می‌رویاند و به این ترتیب از وقوع جنگ جلوگیری می‌کند. در پایان داستان، مرگ سبیلو پرسش‌های بسیاری در ذهن تیستو ایجاد می‌کند که کسی نمی‌تواند به آنها پاسخ بدهد. درنهایت تیستو نردبانی از گل می‌سازد و از آن بالا می‌رود تا به باغبان که می‌گویند در آسمان است بپیوندد.

بی‌اغراق این کتاب یک شاهکار جهانی است که هر کس پس از خواندن آن،دید و احساس بهتری نسبت به جهان اطراف خود پیدا خواهد کرد.
«موریس دروئون» نویسنده‌ی فرانسوی مشهوری است، ولی در کشور ما چندان شناخته‌شده نیست و کتاب‌های زیادی از او ترجمه نشده‌اند.البته او در دنیا هم بیش از سایر کتاب‌هایش، به خاطر همین کتابِ «تیستوی سبزانگشتی» شهره‌ی خاص و عام است؛کتابی که از روی آن فیلم،تئاتر و انیمیشن‌های بسیاری تولید و به زبان‌های گوناگون نیز برگردانده شده است.او این کتاب را برای نوجوانان نوشته و به قول خودش،تنها اثر او برای این گروه سنی است. البته برخلاف ادعای نویسنده،این کتاب نه تنها برای نوجوانان که در آستانه‌ی ورود به دنیای بزرگ‌سالان و جهانِ آدم‌بزرگ‌ها هستند،که برای هر موجود زنده‌ی باسوادی روی کره‌ی خاکی خواندنی است.

مخاطب اصلی کتاب به قول خالق آن،آدم‌بزرگ‌های آینده و بچه‌های گذشته‌اند.جالب این‌که دروئون این کتاب را برای استراحت و در واقع تنفسی میان دو فصل از کتاب دیگری که او را خسته کرده بود، نوشته.گرچه هر خواننده‌ی باهوشی درک خواهد کرد که این کتاب همان مباحث همیشه‌گی و دغدغه‌های اخلاقی و آرمانی انسان سالم را بازگو می‌کند، منتها به سبک و سیاقی نوین و متفاوت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات