كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تک نفر

تک نفر

نویسنده: کیوان فتوحی
ناشر: ری را
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 86
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ صفحه اول کتاب نوشته دارد.

 

مروری بر کتاب

مجموعه داستان

در داستان کوتاه امیلیا ما با سرگذشت جوان ایرانی مهاجری روبه رو هستیم که از جنگ ایران و عراق جان سالم به در برده و اکنون در کلان شهری در یکی از کشورهای انگلیسی زبان به کار آشپزی مشغول است و به دختری که به عنوان دستیار او در همان رستوران مشغول به کار می شود عاشق می شود و در لحظه ای که می فهمد دختر اهل عراق است، ذهنش به صحنه های جنگ بازمی گردد.

جوان داستان، در عشق خود به امیلیا با شکست مواجه می شود و ما علت این شکست را نه در بیان صریح حوادث داستان- بل با پلی که در روایت داستان با تکنیک بازگشت به گذشته در جلوی ذهن ما قرار می گیرد- در می یابیم.

کیوان فتوحی در داستان امیلیا از زاویه دید درونی داستان را روایت می کند. در حالی که در داستان عنکبوت استرالیایی زاویه دید او زاویه دید بیرونی است. کیوان فتوحی در این دو داستان، از تجربه های عینی و آمیختن آن با تخیل سود جسته و داستان هایی باورکردنی جلوی چشم ما قرار داده است.

فهرست 

امیلیا
عنکبوت استرالیایی
سیاهی شب
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تک نفر

  • ناشر: ری را
  • کد کتاب: 104593 - 2/1
  • موجودی: در انبار
  • 50,000ریال

برچسب ها: کیوان فتوحی, داستان های کوتاه فارسی, ادبیات مهاجرت, جنگ ایران و عراق, ادبیات دفاع مقدس, کتاب تک نفر