كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تکنیک ، وجود ، آزادی

تکنیک ، وجود ، آزادی

نویسنده: ویلیام برت
مترجم: سعید جهانگیری
ناشر: پرسش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 448
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

جستجوی معنا در تمدن تکنولوژیک

سه فیلسوفی که در این کتاب به طرح آن‌ها می‌پردازم. ویتگنشتاین، هیدگر و جیمز هستند. جیمز مثال ما از مذهب اصالت عمل است. با وجود این. وی با لحن شخصی بی تعارفش در فلسفه ورزی و نیز مخاطره جویی جسورانه‌اش در ایمان دینی که دقیقا جنبه‌هایی است که بدان سبب وی را برگزیده‌ایم-همواره جز مایه دردسر برای بعضی اصحاب بعدی مذهب اصالت عمل نبوده است.

ویتگنشتاین را می‌توان به منزله نماینده آن‌چه فلسفه تحلیلی خوانده‌اند، گرفت. اما این عنوان جز نشانه‌ای بیش نیست. رویه ویتگنشتاین سراسر تالیفی و شهودی است، همه‌اش جذبه و خدنگ‌های بصیرت است تا پرداختن به جدال‌های ملالت آور با دیگر اعضای این مشرب. هیدگر را به منزله نماینده پدیدار شناسی و مذهب تقررظهوری می‌گیریم، معهذا او چنان خود منحصر به فرد است که این طبقه بندی امری صرفا موقتی است. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تکنیک ، وجود ، آزادی

  • ناشر: پرسش
  • کد کتاب: 106683 - 67/2
  • موجودی: در انبار
  • 600,000ریال
  • 490,000ریال

برچسب ها: ویلیام برت, سعید جهانگیری, فلسفه اجتماعی, فلسفه غرب, فلسفه اروپا, فلاسفه غرب, فلسفه وجود, کتاب تکنیک ، وجود ، آزادی