كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تکاپوی جهانی

تکاپوی جهانی

نویسنده: ژان ژاک سروان شرایبر
مترجم: عبدالحسین نیک گهر
ناشر: فرهنگ نشر نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 450
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1363 ~ 1361 - دوره چاپ: 3 ~1

کمیاب - کیفیت : عالی


مروری بر کتاب

کتاب روایتی است از سیاست بازان دنیا در سالهای آغازین دهه ۱۹۸۰

... قذافی جوان ، افسری از ارتش پادشاهی لیبی بود که برای گذراندن دوره ای آموزشی به لندن فرستاده می شود سروان قدافی ۲۶ ساله شبی را در لندن مرخصی می گیرد تا در شهر گشتی بزند و بر اساس کنجکاوی از قمار خانه ای دیدار می کند و کنار یکی از میزها توجهش بر روی قماربازی جهنمی جلب می شود که ظرف مدت کوتاهی ده ها هزار دلار را می بازد بی آنکه خم به ابرو بیاورد.قمارباز عرب است و آشنا به نظر می رسد .

معمر قذافی جوان آنقدر می ایستد و بر چهره قمار باز عرب چشم می دوزد تا او را به جا می آورد . او مشاور ادریس پادشاه لیبی است که براحتی نیم میلیون دلار در یک شب بر سر قمار می بازد و با خنده از میز بر می خیزد.خشمی مقدس وجود قذافی جوان را فرا می گیرد .

ملت او به فقر و تنگدستی در بیابان ها روزگار می گذرانند تا مشاور پادشاه چنین گشاده دستانه با چند فرنگی قمار ببازدقذافی جوان در بیابان به دنیا آمده و در قبیله بزرگ شده است او سه مراد و مرشد دارد که به آنها عشق می ورزد یکی حضرت رسول الله است که او ایمانی راسخ و محبتی عمیق به ایشان دارد و دیگری جمال عبدالناصر رهبر فقید مصر است که مرام سیاسی و دیدگاه های ناسیونالیستی و عرب محوری او را می پسندد و تحسین می کند و سومین مرشد او ژنرال بریتانیایی زمان جنگ جهانی دوم در شمال آفریقا مارشال لرد مونتگمری است که آلمان ها را با تدبیر و قدرت و فرماندهی درخشان در شمال آفریقا شکست داد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تکاپوی جهانی

  • 0ریال

برچسب ها: ژان ژاک سروان شرایبر, عبدالحسین نیک گهر, جامعه شناسی سیاسی, سیاست جهانی, علوم سیاسی, تاریخ سیاسی, کتاب تکاپوی جهانی