منو
سبد خرید

تپلی و بیست داستان دیگر

تپلی و بیست داستان دیگر

نویسنده: گی دو موپاسان
مترجم: محمدرضا پارسایار
ناشر: فرهنگ معاصر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 336
اندازه کتاب: پالتویی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1399 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

موضوع اصلی مهم ترین داستان در مجموعه کتاب «تپلی و چند داستان دیگر» ، به مقاومت فرانسه در برابر اشغالگران آلمانی در طول جنگ می پردازد. در نیمه اول داستان ، راوی پیشینه هر یک از سرنشینان را توضیح می دهد ، با تأکید ویژه بر خرده بورژوای دموکرات ، کورنودت ، که گفته می شود همه نوع دفاع را برای روئن طراحی کرده است. موضوع اصلی این است که در حالی که سرنشینان صحبت های زیادی در مورد مقاومت در برابر مهاجمان می کنند ، اما در نهایت به جای ماندن در شهر ، به صورت ناجوانمردانه فرار می کنند.
بخش اول داستان همچنین نشان می دهد که وطن دوست ترین مسافر خود بول د سوف است ، شخصیتی محبوب در روئن ، در حالی که اشراف و بورژوازی ها برای پایان دادن به جنگ و بازگشت به این کشور خوشحال تر به تصویر کشیده می شوند. گی دو موپاسان نویسنده این اثر برخلاف دیگر نویسندگان فرانسوی آن دوره که شهروندان استانی فرانسه را به بی انگیزگی و بزدل بودن متهم می کردند ، از شور وطن پرستی ساکنان استان ها ستایش می کند.

مقاومت شخصی بول دو سوف در طول داستان افزایش می یابد. مقاومت بول دو سیف در برابر پیشرفت های جنسی افسران جنگ ، بار دیگر وطن دوستی وی را نشان می دهد ، چیزی که توسط شخصیت های دیگر مورد توجه قرار نگرفته است.

... ای عشق مقدس وطن ،
دستان انتقامجوی ما را
رهنما و پشتوانه باش!
آزادی ، ای آزادی عزیز ،
همره مدافعان رزمنده باش! ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات