کتاب تپش عشق فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات فاخته

تپش عشق

نویسنده: دانیل استیل
مترجم: شهناز مهدوی
ناشر: فاخته
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 434
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 2

کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

این خانم نویسنده با نام اصلى «دانیل فرناند دومینیک شولین استیل» در سال 1949 در کشور امریکا از مادری پرتغالی و پدری آلمانی در شهر نیویورک به دنیا آمد او هر چند که در امریکا به دنیا آمده است اما بخش اعظم کودکی اش را در فرانسه گذرانده است هنگامى که هفت ساله بود پدر و مادرش از هم جدا شدند و دانیل با پدر خود زندگى کرد. مردى که او را خیلى دوست داشت ولى پدر نمى دانست.

به دلیل شغل پدر که مدام به سفر مى رفت، بیشتر مجبور بود اوقات خود را تنها در خانه و یا با پرستار خود بگذراند و به همین دلیل کودکى و نوجوانى بسیار تنهایى را تجربه کرد. ۱۵ ساله بود که دبیرستان را تمام کرد و به دانشگاه طراحى رفت تا طراح مد شود. یک سال بعد انواع درد و مرض سراغ او رفت. از زخم معده گرفته تا تومورى که از رحم او خارج کردند. در سال ۱۹۶۳ شروع به مطالعه ادبیات فرانسه کرد. در آن زمان بود که با یک بانکدار فرانسوى که از او هشت سال بزرگتر بود آشنا شد و با او ازدواج کرد. در هنگام ازدواج ۱۸ سال بیشتر نداشت.

در ۲۰ سالگى دختر او بئاتریس به دنیا آمد. استیل که با کارخانه و خانواده سرگرم بود دانشگاه را تمام نکرد و چهار ماه مانده به فارغ التحصیلى، درس را رها کرد. پس از آن احساس کرد نیاز به کار دارد و به عنوان مسئول روابط عمومى به کار پرداخت. درآمد خوبى نداشت و پس از فراز و نشیب هایى در سال ۱۹۷۰ از همسر خود جدا شد.

به سانفرانسیسکو رفت و کارى در یک موسسه تبلیغاتى پیدا کرد و به تدریج به نوشتن پرداخت. کار ابتدا و دوم او خیلى موفق نبود و هیچ کس آن را جدى نگرفت. در سال ۱۹۷۳ به کالیفرنیا رفت و در آنجا با یک مجرم آشنا شد و در سال ۱۹۷۵ و در حالى که او به اتهام تجاوز در زندان بود با او ازدواج کرد. هر چند در سال ۱۹۷۷ برگ هاى طلاق را امضا کرد.

کتابى که در سال ۱۹۷۹ نوشت به پرفروش ترین کتاب تبدیل شد و انتشارات «دل» قرارداد نوشتن و چاپ سه کتاب دیگر را با او امضا کرد. در حالى که پله هاى موفقیت و شهرت در ادبیات را مى پیمود بار دیگر در زندگى شخصى به ورطه عجیبى سقوط کرد. در سال ۱۹۷۷ با «بیل» که وى را براى اسباب کشى استخدام کرده بود آشنا شد که او هم سابقه مجرمیت داشت.

بیل معتاد به هروئین بود که دوران ترک و نقاهت را طى مى کرد و در سال ۱۹۷۸ آن دو ازدواج کردند. از این ازدواج پسر دانیل استیل به نام نیکلاس به دنیا آمد، شوهرش دوباره به مصرف هروئین روى آورد و دانیل استیل و شوهرش سوژه عکس هاى مطبوعات شده بودند. در سال ۱۹۸۰ کتاب خود «حلقه» را به چاپ سپرد و درخواست طلاق داد و در سال ۱۹۸۱ از بیل جدا شد...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تپش عشق

  • ناشر: فاخته
  • کد کتاب: 72998 - 82/1
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال

برچسب ها: دانیل استیل, شهناز مهدوی, داستان های آمریکایی, داستان های عاشقانه, کتاب تپش عشق