كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
توکویل

توکویل

نویسنده: لری سیدنتاپ
مترجم: حسن کامشاد
ناشر: طرح نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 228
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

توکویل در نیمه های نخست قرن نوزدهم زیست و اندیشید و شاهد روشن بین جامعه ای بود که از پس رویدادهای توفانی انقلاب فرانسه زاده شد.

اما توجه به اندیشه ها و آثار او بیشتر در نیمه دوم سده ی بیستم رونق گرفت و در این دوران بود که او در مقام یکی از بنیانگذاران جامعه شناسی امروزین و نیز به عنوان متفکری سیاسی که نماینده ی برجسته نگرش و ایستار لیبرال محسوب می شود اهمیتی روز افزون یافت و تحلیل ها و نکته بینیهای پژوهشگرانه او در باب جامعه و ساختار سیاسی فرانسه و مقایسه آن با آمریکای آن زمان دستاورد های ارزنده ای در زمینه ی دانش اجتماعی و سیاسی شمرده شدند.

فهرست 

فصل اول- در سایه حکومت وحشت 
فصل دوم- مباحثه بزرگ دهه 1820 
فصل سوم- دموکراسی در امریکا (1835) 
فصل چهارم- دموکراسی در امریکا (1840) 
فصل پنجم- دین و ساختار اجتماعی 
فصل ششم- رژیم سابق و انقلاب (1856) و دور کامل

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

توکویل

  • ناشر: طرح نو
  • کد کتاب: 81554 - 8/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: الکسی دو توکویل, ژاک کنن هوتر, بزرگ نادر زاد, فلسفه اجتماعی, جامعه شناسی فلسفی, جامعه شناسی تاریخی, علوم سیاسی, فلسفه سیاسی, کتاب توکویل