منو
سبد خرید

تولدی دیگر

تولدی دیگر
درحال حاضر موجود نمی باشد
تولدی دیگر
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 145612 - 76/5
  • وزن: 0.30kg
250,000 ریال

تولدی دیگر

نویسنده: ماری داریوسک
مترجم: عباس پژمان
ناشر: افق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ : 1

کیفیت : نو ؛ نوشته تقدیمی دارد

 

مروری بر کتاب

تولدی دیگر از آثار موفق رئالیسم جادویی فرانسه در سال های اخیر به شمار می رود . زنی رویدادی شگفت را به یاد می آورد که ده سال پیش برای او پیش آمده است : شوهر که برای خرید نان از خانه خارج شده بوده، دیگر بازنمی‌گردد. زن بعد از چند ساعت انتظار، در محله و نانوایی‌های اطراف به جست‌وجویش می‌‌رود. به بیمارستان‌ها و سردخانه‌های شهر سرمی‌زند. پلیس را در جریان قرار می‌دهد، ولی هیچ‌کدام از این کارها نتیجه‌ای دربرندارد.

تنهایی باعث وحشت و توهمِ حضور اشباح و سایه‌ها برای او می‌شود. شب‌ها افکاری مغشوش به سراغ او می‌آیند و دچار بی‌خوابی می‌شود. «ژاکلین» بهترین دوستش هم که درباره‌‌ی این موضوع، توجه زیادی از خود نشان می‌دهد، نمی‌تواند به او کمکی کند. حرکت‌کردن تصویر شوهر در عکس‌های ازدواجشان باعث می‌شود از ناپدیدشدن او اطمینان پیدا کند.

در خیابان از هوش می‌رود و به مردمی که دوره‌اش کرده بودند، می‌گوید شوهرش مرده است. چندباری به محل کار شوهرش سرمی‌زند تا شاید بار غمش را سبک‌تر کند. به دیدار مادرشوهر مریض‌‌احوالش می‌رود. مادرش تصمیم به ترک شهر می‌گیرد و مهمانی خداحافظی ترتیب می‌دهد که او و مادرشوهرش و ژاکلین هم در آن شرکت می‌کنند....

«داریوسک» در «تولدی دیگر» واقعیت های زندگی را به شکلی زنده پیش روی خواننده، بر سطرهای رمان خلق می کند و از سطرهای آغازین کتاب عیان است که نویسنده بر حقیقت واقع تأکید دارد.جهانبینی داستان نویس در این رمان، جهانبینی ویژه ای ست. یعنی به اشیاء و اشخاص به شکلی می نگرد که دیگر نویسنده ای تا به حال چنین تأملی بر آنها نداشته است ؛البته نباید در این میان ویرجیناولف را مستثنی دانست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات