كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
توطئه های اقتصادی امپریالیسم در ایران

توطئه های اقتصادی امپریالیسم در ایران

نویسنده: حسن توانایان فرد
ناشر: سازمان انتشارات کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 560
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

جلد اول ؛ شکستن قالبها

خداوند در قران مجید در سوره انبیاءآیه 7 میفرماید: "فاسئلوا اهل الذکران کنتم لاتعلمون" پس اگر نمی دانید، از کسانى که دانش دارند بپرسید.

حسن توانایان‌فرد (۴ فروردین ۱۳۲۲ در تهران - ۱ بهمن ۱۳۹۳ در تهران) اقتصاددان و فعال سیاسی ایرانی بود. او پس از اتمام تحصیلات دوره کارشناسی اقتصاد در دانشگاه تهران، برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به انگلستان رفت و در دانشگاه ولز تحصیلات خود را ادامه داد. او در سال ۱۳۵۴ به ایران بازگشت و به تدریس علم اقتصاد در دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه پیام نور پرداخت و در کنار تدریس دانشگاهی، در روزهای پیروزی انقلاب و در بحبوحه رویکردهای لیبرال و مارکسیستی به اقتصاد، با ارائه نظریات خود در زمینه اقتصاد اسلامی، منشاء بحث‌های بسیاری شد. او تاکنون بیش از صد کتاب و مقاله تخصصی در حوزه‌های اقتصاد خرد و کلان، اقتصاد ایران، اقتصاد اجتماعی، مبانی اقتصاد اسلامی، اندیشه‌های اقتصادی، اقتصاد توسعه و . . . برشته تحریر درآورده‌است.

امپریالیسم به نظامی گفته می‌شود که به دلیل مقاصد اقتصادی یا سیاسی می‌خواهد از مرزهای ملی و قومی خود تجاوز کند و سرزمین‌ها و ملتها و اقوام دیگر را زیر سلطهٔ خود درآورد. این واژه در مفهوم امروزی به معنای کنترل کشوری از سوی کشور دیگر بکار می‌رود؛ فرایند تحمیل ارادهٔ کشوری بر کشور دیگر. مثلاً گاهی گفته شده‌است نظارت آمریکا بر کشورهای خاورمیانه امپریالیسم آمریکایی است.

امپریالیسم فقط به معنای تصاحب قلمرو ارضی کشورها نیست بلکه به نحو گسترده‌تری با کسب کنترل سیاسی و اقتصادی بر مردم و اراضی، خواه با نیروی نظامی و خواه با ابزارهای زیرکانه تر، مرتبط است. موضوع امپریالیسم سیاست و شیوه‌های دولتی است که غالباً با ابزارهای اقتصادی، قدرت و سلطهٔ خود را گسترش می‌دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

توطئه های اقتصادی امپریالیسم در ایران

  • کد کتاب: 71500 - 15/1
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 195,000ریال

برچسب ها: حسن توانایان فرد, امپریالیسم, تحریم اقتصادی, امپریالیسم اقتصادی, جنگ اقتصادی, اقتصاد سیاسی, کتاب توطئه های اقتصادی امپریالیسم در ایران