منو
سبد خرید

توصیفی جامع از روش های تحقیق

توصیفی جامع از روش های تحقیق
درحال حاضر موجود نمی باشد
توصیفی جامع از روش های تحقیق
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 45072 - 28/2
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 12
0 ریال

توصیفی جامع از روش های تحقیق

نویسنده: علیرضا علی احمدی , وحیدسعید نهایی
ناشر: تولید دانش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 800
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1 

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : خوب ؛ بعضی صفحات کتاب علامت گذاری و حاشیه نویسی دارد 

 
مروری بر کتاب  

رویکرد تلفیقی تحقیقات
 
پارادایمها، استراتژیها، طرحها و رویکردهای کمی، کیفی و ترکیبی

برخی محققان، این دو رویکرد را به طور اساسی متفاوت و متعارض یکدیگر معرفی می‌کنند. این نگرش در برخی از تحقیقات کیفی کاملاً مشهود است (مانند: لفلند، ۱۹۷۱، بوگدان و تایلور، ۱۹۷۵). دیدگاه‌هایی که این دو رویکرد را مقابل، متعارض و آرما‌ن‌گرایانه تصور می‌کنند، به پیش‌فرض‌های پارادایمی این رویکردها رجوع دارند که بر اساس آنها جای هیچ گونه همسازی بین آنان وجود ندارد، البته در نمونه‌های واقعی تحقیق، تمایلات بیشتر اندیشمندان بر انجام تحقیق با صبغه و یا اصالت کمی و یا کیفی است. در این گونه تحقیقات سعی می‌شود که از تکنیک‌های مشترک و یا استفاده از خدمات متقابل تحقیقات کمی و کیفی به یکدیگر استفاده نمایند.

برخی نویسندگان حتی فراتر رفته و در جهت نزدیک سازی این دو رویکرد معتقدند که این دو از خاستگاه یکسانی برخوردارند. در دیدگاه آنان روش‌های کمی ساده‌سازی‌هایی از روش‌های کیفی هستند و زمانی می‌توان از این روش‌ها استفاد کرد که روش‌های کیفی، مجوز تشخیص هویت ساده بودن روابط را صادر کنند. به هر صورت رویکردهای کمی و کیفی تحقیق با برخورداری از مبانی پارادایمی متفاوت، در روش‌شناسی تحقیق نیز متفاوت‌اند. به همین لحاظ زمانی که اندیشمندان بحث از ترکیب این رویکردها می‌کنند، ضرورتاً از مبانی منطقی و نظری مصلحت‌گرایی استفاده می‌کنند. در مصلحت‌گرایی تمرکز بر نتایج تحقیق (کنش‌ها، موقعیت‌ها و بازتاب‌های تحقیق) به جای شرایط و زمینه‌هاست. در این دیدگاه آنچه مورد نظر قرار می‌گیرد، کاری است که باید انجام شود و آن هم حل مسائل است. بنابراین، در این رویکرد فکری به جای تمرکز بر روش، جنبه مهم و اساسی تحقیق مسئله‌ای است که تحت مطالعه قرار می‌گیرد و سوالاتی است که درباره آن مسئله پرسیده می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات