كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
توسعه سیاسی توسعه اقتصادی و امنیت ؛ گزیده سخنرانی های محمد خاتمی

توسعه سیاسی توسعه اقتصادی و امنیت

نویسنده: محمد خاتمی
ناشر: طرح نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 295
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1388- دوره چاپ: 2


مروری بر کتاب

گزیده سخنرانی های رئیس جمهور

در مجموعه حاضر متن 35سخنرانی رئیس جمهور سید محمد خاتمی در سال نخست ریاست جمهوری ایشان (مرداد 1376تا مرداد 1377) گردآوری شده و در سه فصل : توسعه سیاسی، توسعه اقتصادی و امنیت تنظیم گردیده است. سخنرانی‌های یاد شده به ترتیب تاریخی تنظیم یافته است .

سیدمحمد خاتمی ، که آرای گسترده و غیر منتظره مردم به او پدیده دوم خرداد را پدید آورد با کدام شعارها و برنامه ها پا به عرصه انتخابات ریاست جمهوری گذاشت ؟ کدام ایده ها بود که مردم را به پای صندوقهای رای کشاند و سرآغاز تحولات چشمگیر بعدی شد؟

لزوم نیل به توسعه همه جانبه تقدم توسعه سیاسی بر سایر شاخه ها و شقوق توسعه انسان را صاحب حق و واجد کرامت دانستن و توجه به این نکته که انسان محور توسعه است پافشاری بر اهمیت شکل گیری و تقویت نهادهای مدنی و به تبع گسترش مشارکت مردم نهادینه کردن حاکمیت قانون و ایجاد امنیت برای نقد بخشی از آرای سید محمد خاتمی بود که از درون تحولات و تجربیات انقلاب اسلامی جوشید در زمانی مناسب مطرح شد و از مقبولیت گسترده اجتماعی بهره مند گشت.

کتاب حاضر که بخشی از سخنرانیهای جناب آقای خاتمی در سال نخست ریاست جمهوری ایشان را در بر می گرد بخوبی از همین دغدغه های رئیس جمهور حکایت می کند دغدغه هایی که با توجه به پدیده دوم خرداد و رخدادهای بعد از آن پرده از دغدغه ها و مطالبات مردم نیز بر می دارد از همین رو انتشار سخنرانیهای سید محمد خاتمی واجد اهمیت تاریخی و سیاسی ویژه ای است.

در مجموعه حاضر متن ۳۵ سخنرانی رئیس جمهور ـ سید محمد خاتمی ـ در سال نخست ریاست جمهوری ایشان (مرداد 1376تا مرداد 1377) گردآوری شده و در سه فصل : توسعه سیاسی, توسعه اقتصادی و امنیت تنظیم گردیده است .

سخنرانی‌های یاد شده به ترتیب تاریخی تنظیم یافته است

فهرست

فصل اول (توسعه سیاسی) مشتمل بر شانزده سخنرانی است که عمدتا به مباحثی نظیر معنای توسعه سیاسی, حاکمیت قانون, حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش, نهادهای مدنی و سیاسی, انسان محور توسعه, توسعه سیاسی و دانشگاه, توسعه سیاسی و دولت, و پاره‌ای مباحث مرتبط با آن اختصاص دارد .

فصل دوم (توسعه اقتصادی) از چهارده سخنرانی تشکیل شده است . رئیس جمهور در این سخنرانی‌ها دیدگاه خود را درباره توسعه اقتصادی, معضلات راهکارهای اقتصاد ایران, عدالت, نهادهای اقتصادی و مباحثی از این دست بیان کرده است .

فصل سوم نیز مشتمل است بر سخنرانی‌های مربوط به مقوله امنیت .رئیس جمهور در پنج سخنرانی, درباره امنیت, مسائل امنیتی, اهمیت امنیت, امنیت و مشارکت مردم, مباحثی مطرح کرده‌اند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

توسعه سیاسی توسعه اقتصادی و امنیت ؛ گزیده سخنرانی های محمد خاتمی

  • ناشر: طرح نو
  • کد کتاب: 107764 - 21/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سیدمحمد خاتمی, انقلاب اسلامی, جمهوری اسلامی, اصلاحات, توسعه سیاسی, توسعه اقتصادی, امنیت, کتاب توسعه سیاسی توسعه اقتصادی و امنیت