منو
سبد خرید

توحیدگرایی و صلح

توحیدگرایی و صلح
-16 %
توحیدگرایی و صلح
  • موجودی: موجود
  • مدل: 106752 - 36/3
  • وزن: 0.30kg
105,000 ریال
125,000 ریال

توحیدگرایی و صلح

نویسنده: عماد افروغ
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 212
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

جنبه های مذهبی جهانی شدن،عدالت اجتماعی،روابط ادیان

کتاب توحید گرایی و صلح، حاصل تلاش های علمی نگارنده، در طول سالیان متمادی تفکر و نظریه پردازی است که در چهار نشست گفتگوی ادیان در بیروت، تهران، سارایوو و رُم (واتیکان) با مضامین دین و جهانی شدن، صلح، توحید و حق انسان، و پیش فرض ها و نظریه های عدالت، مدون و ارائه شده است. به طور قطع، هدف از تمام نشست های مربوط به گفتگوی ادیان، رسیدن به نگاه و مضامین و طبعاً آثار مشترک در راستای بسط توحید گرایی، همگرایی و همزیستی مسالمت آمیز و تحقق جهانی سرشار از امنیت و صلح مثبت و عادلانه است.

آنچه در تمام گفتارهای چهارگانه این کتاب مشترک و مشهود است، نورافشانی و تبلور سه گانۀ خدا، ذات و غایت است. به نظر راقم سطور، با این سه گانه، حقوق انسانی در سطوح فردی، گروهی، جامعه ای و جهانی تأویل گردیده و آزادی، عدالت و اخلاق و معنویت، ترکیبی موجه، معنادار و استوار می یابد. 

کتاب حاضر، حاصل تلاش‌های علمی نگارنده، در طول سالیان متمادی تفکر و نظریه‌پردازی است که در چهار نشست گفتگوی ادیان در بیروت، تهران، سارایو و رم با مضامین دینی و جهانی شدن، صلح، توحید و حق انسان، پیش‌فرض‌ها و نظریه‌های عدالت مدون و ارائه شده است.

هدف از تمام این نشست‌ها مربوط به گفتگوی ادیان، رسیدن به نگاه و مضامین و طبعاً آثار مشترک در راستای بسط توحید گرایی، همگرایی و همزیستی مسالمت‌آمیز و تحقق جهانی سرشار از امنیت و صلح مثبت و عادلانه است. همچنین تعریف جهانی شدن، تهدیدها و فرصت‌های جهانی شدن، ذات مشترک انسانی، دیگر گرایی، رویکردهای نظری عدالت، جهان‌نگری و عام‌گرایی و ... مورد بررسی و توجه قرار گرفته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات