دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

توتالیتاریسم

توتالیتاریسم

نویسنده: هانا آرنت
مترجم: محسن ثلاثی
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 368
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 7

 

مروری بر کتاب

آرنت در این اثر ارزشمند، نهادها و عملکرد جنبش های توتالیتر را مورد بررسی و کاوش قرار می دهد و بر دو نمونه ی شاخص از دولت های تمامیت خواه در دوران معاصر تمرکز می کند: آلمان نازی و روسیه ی استالینیست. آرنت با ذکاوتی مثال زدنی و به شکلی مستدل بیان می کند که این دو حکومت، دو روی یک سکه بودند و نه فلسفه هایی در مقابل یکدیگر.

او با اتکا به این نگرش، تبدیل طبقه های مختلف اجتماعی به توده ها، نقش پروپاگاندا در رویارویی با جهان غیرتمامیت خواه، استفاده از ترس و تروریسم، و انزوا و طردشدگی را به عنوان پیش نیازهای شکل گیری حکومت های تمامیت طلب معرفی می کند.

مهم ترین خصلتی که می توان به جنبش های توتالیتر نسبت داد، آن است که این جنبشها به سرعت فراموش می شوند و به آسانی می توان چیز دیگری به جای آن ها برقرار کرد.این قضیه در مورد کیفیت شهرت رهبران این جنبش ها، مصداق بیشتری دارد. آنچه را که استالین طی چندین سال سخت کوشی از طریق کشمکش های شدید توطئه آمیز و سوءاستفاده وسیع از نام سلف خویش لنین - یعنی با مشروعیت بخشیدن خویش به عنوان وارث سیاسی لنین - به انجام داده بود، جانشینان او کوشیدند بدون سود جستن از نام سلف شان انجام دهند.


فهرست

• جامعه بی طبقه
• جنبش توتالیتر
• توتالیتاریسم در راس قدرت
• ارعاب و ایدئولوژی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات