كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
توانبخشی و مشاوره خانواده

توانبخشی و مشاوره خانواده

نویسنده: سمیه کاظمیان
ناشر: دانژه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 600
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

مشاوره توانبخشی رشته ای نوپا و البته جذاب است و مسلما هنوز خیلی کار دارد که جا بیفتد. با توجه به اینکه تعداد افراد مبتلا به ناتواناییهای مختلف به دلیل ارتقای سطح بهداشت و کاهش مرگ و میر ، وقوع حوادث ، بلایا و جنگ ها ، افزایش آمار طلاق ، گرایش به مواد مخدر و افزایش آمار جرم و بزهکاری رو به افزایش است ، علیرغم محدودیت منابع مورد نیاز و کمبود نیروی انسانی متخصص ، استفاده از پیشرفت ها و دستاوردهای علمی و آگاه بودن از آخرین شیوه های پیشگیری ، درمان و بازتوانی در دنیا یک نیاز اساسی و مهم است ، آموزش ها هر چه تخصصی تر و پیشرفته تر باشد ، می توان نگرشی امیدوارانه تر به امر پیشگیری ، بازتوانی و مشاوره روانی افراد دارای نیازهای اجتماعی ، جهت ذیل به زندگی مستقل داشت.       

محورهای اصلی این رشته پرطرفدار معتادان،سالمندان و به ویژه معلولین می باشند و همان طور که از  محورهای این رشته استنباط می شود مشاوره توانبخشی یک ضرورت اساسی برای جامعه محسوب می شود و باید بیشتر به آن   توجه داشت .[برای مثال طبق آمار وزارت بهداشت در سال 1391 تعداد دو میلیون معتاد داۀم به مواد مخدر در جامعه داشتیم[ و پدیده  اعتیاد مهمترین معزل حال حاضر جامعه محسوب می شود بنابر این میتوان به حساسیت و اهمیت این رشته در جامعه پی برد, در  سوی دیگر معلولین عزیز در جامعه آن طور که باید مورد توجه قرار نمی گیرند و نیازمند توانبخشی اجتماعی هستند.

بحث دیگری که این جا باید یه آن بپردازیم در مورد سالمندان است،بیشتر سالمندان از جهت شناختی،عاطفی و رفتاری به طور نسبی از سلامت و بهداشت روانی برخوردارند اما این هرگز به معنای کم اهمیت شمردن بهداشت روانی در این دوره نیست بلکه نشان دهنده این است که ثبات سلامت و روان سالمندان نیازمند کمک خانواده و متخصصان جامعه است تا با توجه و تشخیص به موقع  نسبت به درمان سریع آن اقدام نمایند.چون متاسفانه بسیاری از نشانه های بیماری های روانی در سالمندی یا نادیده گرفته می شود و یا به عنوان بخشی از فرآیند سالمندی کم اهمیت شمرده میشود و این غفلت مشکلات زیادی را میتواند در دوره سالمندی به وجود آورد.

کتاب تالیفی حاضر در هشت فصل تدوین یافته است که در فصل اول، مبانی نظری توانبخشی به تفصیلی شایسته مورد بررسی قرار می گیرد.تعاملات جامعه و خانواده، عوامل پیدایش وضعیت ناهمگون، مراقبت و رهاوردهای مداخلاتی خانواده، عناوین فصل دوم تا چهارم کتاب را به خود اختصاص می دهد. فصل های دیگر این اثر به ارزیابی و توانبخشی خانواده هایی می پردازد که با اشخاص با تجربه های ناهمگون شخصیت مرزی، اسکیزوفرنی، استرس پس از سانحه، خلق دو قطبی و اعتیاد زندگی می کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

توانبخشی و مشاوره خانواده

  • ناشر: دانژه
  • کد کتاب: 47134
  • موجودی: در انبار
  • 900,000ریال
  • 810,000ریال

برچسب ها: سمیه کاظمیان, توانبخشی, مشاوره خانواده, اعتیاد, بزهکاری, مشاوره درمان, ناتوانی جسمی, ناتوانی, بازتوانی, روانشناسی اجتماعی, روانشناسی مشاوره, کتاب توانبخشی و مشاوره خانواده