منو
سبد خرید

توانا سازی کارکنان

توانا سازی کارکنان
توانا سازی کارکنان
75,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 45406 - 7/6
  • وزن: 0.20kg

توانا سازی کارکنان

نویسنده: اسکات ژاف
مترجم: مهدی ایران نژاد پاریزی
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 138
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1375 - دوره چاپ: 1

کیفیت: در حد نو

 

مروری بر کتاب

بهره وری در مدیریت

اکنون مدیران هوشمند می­ دانند که هر قدر در زمینه توسعه و ارتقای نیروی انسانی سرمایه ­گذاری کنند، موفقیت، کارایی و برتری رقابتی سازمان خود را تضمین کرده اند. ادعا شده است که مؤثرترین راه به دست آوردن مزیت رقابتی در شرایط فعلی، با توجه به تغییرات و تحولات شگرف، کارامدتر و توانمند کردن منابع انسانی سازمان­ هاست.

از آنجا که انسان­ ها به عنوان ارزشمندترین سرمایه سازمان هستند و کسانی که مسئولیت رویکردها و کارکردهای سازمان را برعهده دارند، در هدایت تحولات سازمان، نقش ­آفرینان اصلی هستند، بنابراین لازم است با توانمندسازی منابع انسانی، ضمن آماده کردن کارکنان برای رویارویی با تغییرات، در سازمان نیز محیطی را به وجود آورد که در آن استعداد کارکنان شکوفا شود و نیز دستیابی به بالندگی سازمانی و توسعه هدف­ها و در نهایت، تعالی سازمان امکان پذیر شود.

فرد یکی از مهمترین عوامل در تغییرات وسیع سازمانی است. در این زمینه، برتری از آن سازمان­ هایی است که حاضر به خطرکردن هستند و تصمیم­ گیری را به پایین ترین سطح سازمانی ممکن، ارجاع می دهند. این پارادایم جدید بر مبنای قدرت بخشیدن به فرد بنا شده است. سازمان­ها به گونه­ ای طراحی شده­اند تا از انرژی و توانایی افراد برای انجام کار و تحقق هدف‌های خود استفاده کنند. طبیعی است اگر مدیران بتوانند توانمندی کارکنان سازمان را افزایش دهند، موجب توسعه و بهبود کار سازمان شده­ اند. بنابراین از آنجا که انسان محور تحولات سازمانی است، برای دستیابی به تراز بالندگی قابل قبول سازمانی، باید به ارتقای تراز منابع انسانی پرداخت، آنها را از درون رشد داد و بــه گونه­ ای خودفرمان پرورش داد.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب