منو
سبد خرید

ته بساط

ته بساط
درحال حاضر موجود نمی باشد
ته بساط
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 146178 - 71/4
  • وزن: 0.50kg
0 ریال

ته بساط 

نویسنده: علی اکبر سعیدی سیرجانی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 288
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 2 

کمیاب - کیفیت : افست

 

مروری بر کتاب 

مجموعه مقالات

به درویش گفتند بساطت را جمع کن دهنش را گذاشت روی هم. بنده هم چون خیال دارم بساطم را جمع کنم چون چاره ای ندارم جز به حراج گذاشتن ته بساط و این ته بساط زندگی بی حاصل من است که دیگر نه حالی برای نوشتن مانده و نه مجالی.

در مورد مقالات کتاب ته بساط و نوشته های دیگرم می خواهم نکته ای به عرض خوانندگان برسانم که از نزدیک فیض زیارتشان نصیبم نیفتاده است. و انان هم با شیوه زندگی بنده اشنایی ندارند. و ان اینکه هرچه نوشته ام در هر دوره و زمان عقیده ام بوده. بی اندکی مصلحت اندیشی و تقیه ای و چه بسا که در بسیاری موارد تشخیصم غلط بوده است...

ادیب پژوهشگر و نویسنده ایرانی در تاریخ بیست آذر ماه سال ۱۳۱۰ در سیرجان متولد شد. پس از تحصیل در دوره دبستان در زادگاهش در سال ۱۳۲۷ برای ادامه تحصیل وارد دانشسرای مقدماتی کرمان شد. در سال ۱۳۳۰ برای تحصیل در رشته فلسفه به دانشگاه تهران رفت و همزمان با پایان یافتن تحصیلش پدر خود را از دست داد.

بعد از چند سال تدریس در مناطق سیرجان و بم به تهران رفت و نخستین همکاری‌های خود را با دکتر معین برای لغت نامه دهخدا آغاز کرد. وی از سال ۴۴ تا ۵۷ با بنیاد فرهنگ ایران همکاری داشت و واژگان قسمت حرف میم از لغت نامه را بر عهده داشت. وی با ارائه مقالات فرهنگی در مجلاتی چون نگین و بامشاد به نقد حکومت وقت می‌پرداخت.

فهرست 

که هیچی
این حکایت
آسید ابول
اقدم نُسَح
جوانمرد دشتستانی
که به تلبیس و حیل ...
عرصه س سیمرغ
ترا که خانه ...
روستائی شد در آخور ...
قاری مفلس اصفهانی
چنان قحط سالی شد ...
این کجا و آن کجا
هر دو شیرازی
مدرسه ی الهی
من و این کارها ...
احمد
فهرستها

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب ته بساط

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات