دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تن تن در گنجهای راکام ؛ کمیک استریپ

تن تن در گنجهای راکام ؛ کمیک استریپ
درحال حاضر موجود نمی باشد

گنجهای راکام

نویسنده: هرژه
مترجم: خسرو سمیعی
ناشر: یونیورسال
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 62
اندازه کتاب: رحلی سلفون - سال انتشار:  1353

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو ، بالای آستربدرقه کتاب پارگی دارد

 

مروری بر کتاب 

 این داستان، دقیقا ادامه داستان قبلی یعنی راز اسب شاخدار است که در آن تن تنبه همراه کاپیتان هادوک، دوپونت و دوپونط و پروفسور تورنسل (در نسخه انگلیسی پروفسور کلکولوس) راهی دریای کارائیب می‌شوند تا گنج دزد دریایی معروف با نام راکام سرخ‌‌پوش را پیدا کنند. این داستان، پس از اتمام، توسط انتشارات کسترمن به صورت یک کتاب منتشر شد و از بسیاری جهات،‌ از گنج‌های راکام به عنوان یکی از مهم‌ترین داستان‌های مجموعه تن‌تن یاد می‌شود.

در این کتاب است که ما برای اولین بار با شخصیت فوق‌العاده دوست‌داشتنی، باهوش و حواس‌پرت ماجراهای تن‌تن یعنی پروفسور تورنسل آشنا می‌شویم و همچنین در این داستان است که کاپیتان هادوک، به کمک تورنسل، قصر مولینسار (در انگلیسی قصر مارلین اسپایک)، خانه اجدادی خود را، پس می‌گیرد و از این داستان به بعد است که محل سکونت اصلی شخصیت‌های داستان، به قصر مولینسار تبدیل می‌شود. در این داستان، که اولین داستان دو قسمتی مجموعه تن‌تن نیز محسوب می‌شود، به دلیل حضور پروفسور تورنسل، که دانشمندی فوق‌العاده باهوش است اما کمی حواس‌پرتی دارد و گوش‌هایش نیز سنگین است، شاهد طنز بسیار جذابی هستیم که این طنز در دیگر کتاب‌های تن‌تن نیز ادامه پیدا می‌کند.

تن‌تن شخصیتی خیالی و شخصیت اصلی داستان‌های تصویری ماجراهای تن‌تن و میلو است. او خبرنگاری زیرک و مکار و جوان بلژیکی است (همچنین وی خلبانی توانمند و جنگجوی متبحری نیز هست) که در یک سری ماجراهای جذاب و خطرناک قرار می‌گیرد.
وی قهرمان اصلی مجموعه داستان‌های تن‌تن است و از این روی اغلب موضوعی اتفاقی که اکثرا مربوط به کار خبرنگاری وی می‌شود وی را در سیر اتفاقاتی عجیب، توطئه‌های پی در پی و اکتشافات بزرگی قرار می‌دهند.تن‌تن دارای شخصیتی پاک و خوش طینت است و از این روی از دیگر شخصیتهای سری کتابهای تن‌تن شخصیتی ساده‌تر و جسورتر دارد.

آنچه که تن تن را از تمام قهرمان های کمیک استریپ دیگر متمایز می کند چیزی نیست جز بی نیازی او به نیرو های ماورالطبیعه ، ویژگی های بدنی یا ظاهری خاص. تن تن نه مانند هری پاتر عصای جادو در دست دارد ، نه مانند سوپر من زنان را شیفته ی خود می کند و نه همچون مرد عنکبوتی ، تار می تند. آنچه تن تن را ( با قدی متوسط و ظاهری ساده) در مواجهه با مشکلات پیروز می گرداند ، تکیه بر هوش ، ذکاوت ، کمک گرفتن از دوستان و طرفداری از حقیقت است. و تمام این ها ، راز محبوبیت تن تن نزد میلیون ها انسان و بالاخص کودکان محسوب می شود

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات