کتاب تن تن در معبد خورشید ؛ کمیک استریپ فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب کودک و نوجوان انتشارات یونیورسال

تن تن در معبد خورشید

نویسنده: هرژه
مترجم: خسرو سمیعی
ناشر: یونیورسال
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 62
اندازه کتاب: رحلی سلفون - سال انتشار: 1354

کمیاب - کیفیت : عالی ؛ صفحه اول کتاب نوشته دارد
 

مروری بر کتاب 

در داستان معبد خورشید، تن‌تن به همراه کاپیتان هادوک، به آمریکای جنوبی سفر می‌کنند تا پروفسور تورنسل را پیدا کنند.  چهاردهمین قسمت از ماجراهای تن‌تن و میلو، معبد خورشید نام دارد که ادامه دهنده داستان کتاب قبلی یعنی هفت گوی بلورین است. این داستان از تاریخ سپتامبر ۱۹۴۶ تا تاریخ آوریل ۱۹۴۸، در مجله تن‌تن به چاپ رسید و به همراه داستان قبلی (هفت گوی بلورین، که هر دو با هم یک خط داستانی را تشکیل می‌دادند و در حقیقت دنباله یکدیگر بودند) اولین داستان از مجموعه ماجراهای تن‌تن و میلو بود که در این مجله به چاپ رسید.

در این داستان، تن‌تن، میلو و کاپیتان هادوک به کشور پرو سفر می‌کنند تا به دنبال پروفسور تورنسل بگردند. آنها در این سفر خود، در نهایت یک تمدن پنهانی اینکاها را پیدا می‌کنند. مانند دیگر داستان‌های تن‌تن، این داستان نیز موفقیت و محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرد و دقیقا پس از اتمامش در مجله تن‌تن، توسط انتشارات کسترمن به عنوان یک کتاب مجزا به چاپ رسید.

تن‌تن شخصیتی خیالی و شخصیت اصلی داستان‌های تصویری ماجراهای تن‌تن و میلو است. او خبرنگاری زیرک و مکار و جوان بلژیکی است (همچنین وی خلبانی توانمند و جنگجوی متبحری نیز هست) که در یک سری ماجراهای جذاب و خطرناک قرار می‌گیرد.
وی قهرمان اصلی مجموعه داستان‌های تن‌تن است و از این روی اغلب موضوعی اتفاقی که اکثرا مربوط به کار خبرنگاری وی می‌شود وی را در سیر اتفاقاتی عجیب، توطئه‌های پی در پی و اکتشافات بزرگی قرار می‌دهند.تن‌تن دارای شخصیتی پاک و خوش طینت است و از این روی از دیگر شخصیتهای سری کتابهای تن‌تن شخصیتی ساده‌تر و جسورتر دارد.

آنچه که تن تن را از تمام قهرمان های کمیک استریپ دیگر متمایز می کند چیزی نیست جز بی نیازی او به نیرو های ماورالطبیعه ، ویژگی های بدنی یا ظاهری خاص. تن تن نه مانند هری پاتر عصای جادو در دست دارد ، نه مانند سوپر من زنان را شیفته ی خود می کند و نه همچون مرد عنکبوتی ، تار می تند. آنچه تن تن را ( با قدی متوسط و ظاهری ساده) در مواجهه با مشکلات پیروز می گرداند ، تکیه بر هوش ، ذکاوت ، کمک گرفتن از دوستان و طرفداری از حقیقت است. و تمام این ها ، راز محبوبیت تن تن نزد میلیون ها انسان و بالاخص کودکان محسوب می شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تن تن در معبد خورشید ؛ کمیک استریپ

  • ناشر: یونیورسال
  • کد کتاب: 84787 - 100/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: هرژه, خسرو سمیعی, تن تن, کمیک استریپ, داستان های بلژیکی, داستان های نوجوان, داستان های تخیلی, داستان های مصور, کتاب تن تن در معبد خورشید ؛ کمیک استریپ