دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تناسب و تندرستی

تناسب و تندرستی
-25 %
تناسب و تندرستی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 120517 - 118/2
  • وزن: 0.40kg
150,000 ریال
200,000 ریال

تناسب و تندرستی 

نویسنده: مریلین دیاموند - دایاموند هاروی
مترجم: شیرین دانشمند
ناشر: آتنا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 317
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

در این کتاب، مباحث مربوط به وزن، لاغری، تندرستی، مصرف انرژی، مصرف میوه‌ها و سالم و شاداب زیستن مطرح شده است .مباحث یاد شده در دو فصل قانون‌ها و برنامه غذایی تنظیم شده است.

هاروی دایموند و مرلین دایموند که 30 سال از عمر خود را در تهیه برنامه غذایی زندگی سالم صرف کرده اند، نویسنده دو کتاب دیگر با عنوان های برای سلامتی و روش جدید غذا خوردن نیز هستند.این دو متخصص برجسته در آمریکا به عنوان بهترین استادان و سخنرانان هنر سلامت زیستن شناخته شده اند.این کتاب به بی خبری بسیاری از افراد از نحوه کارکرد بدن شان پایان می دهد.به ویژه کسانی که از اضافه وزن رنج می برند و سلامتی شان تهدید می شود با خواندن این کتاب موفق خواهند شد راه نوینی را در زندگی بیابند و از همه مهم تر خط بطلانی بر عقاید نادرستی که پیش از این داشته اند کشیده خواهد شد.

...خوردن شربت های آب میوه ساندیس و مانده شده و تمام میوه های پخته شده و کنسرو شده فاقد ارزش غذایی برای بدن بوده بسیار مضر می باشد و باید از خوردن آنها اجتناب شود، "اگر غلیظ و شربت مانند شده باشند قبل از اینکه حتی آن را بنوشید تبدیل به اسید خالص شده است، مثل بلایی که بر سر آب پرتقال می آورند (شربت پرتقال یا Sun Quick) نوشیدن مایعی که اسید خالص است بیشتر از اسیدی که باعث اضافه وزن می شود کار بدن را مختل می کند.

موضوع دومی که باید در نظر بگیرید مقدار زمانی است که باید بین غذاها(غیر از میوه) آزاد بگذارید و بعد میوه بخورید. تا زمانی که معده خالی است می توانید هر مقدار و تا هر وقت که بخواهید میوه میل کنید. بعد از خوردن میوه بیست دقیقه تا نیم ساعت چیزی نخورید. بعد دوباره هر چه می خواهید بخورید. این کار مجال گذشتن میوه یا آب میوه از معده را به ما می دهد. آب میوه ها و بعضی از میوه ها زمان کمتری لازم دارند تا از معده بگذرند. ولی بیست دقیقه تا نیم ساعت زمان مشخص و کاملا مطمئنی است. موز، خرما و خشکبار حدود چهل و پنج دقیقه تا یک ساعت وقت لازم دارند. وقتی چیز دیگری غیر از میوه می خورید باید حداقل سه ساعت صبر کنید.

اگر غذای گوشتی خورده اید حداقل چهار ساعت صبر کنید. این زمانها فقط مربوط به غذاهایی است که موفق ب اصول ترکیب صحیح غذاها خورده شده اند. اگر غذایی خورده اید که به درستی ترکیب نشده باشد، حداقل هشت ساعت در معده ی شما می ماند. پس بنابراین نباید هیچ میوه یا آب میوه ای را در طی آن زمان مصرف کنید

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات