کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
تمشک ؛  مجموعه داستان

تمشک ؛ مجموعه داستان

نویسنده: لئو نیکولایوویچ تولستوی
مترجم: علی آذرنگ
ناشر: آذرنگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 650
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1371

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

جلد دوم ؛ 30 داستان کوتاه از تولستوی

تمشک داستان های کوتاهی از تولستوی است که یک ویژگی دارند؛ اخلاق و باورهای مذهبی روس ها را پررنگ می کند. «خدا حقیقت را می بیند اما دیر آشکار می کند» «آن جا که عشق هست، خدا نیز هست» «یک خدا برای همه» «سه مرد مقدس» «گناهکار پشیمان» «پسر تعمیدی» «بچه شیطان و کف نان» نام برخی از این داستان هاست که به خوبی محتوای آن را نشان می دهد.

داستان های این مجموعه همه مضمون اخلاقی دارند و می توان در رسته کتاب های آموزنده، دسته بندی شان کرد و البته این آموزندگی و تذکرات، با ظرافت قلم تولستوی بزرگ تو ذوق نمی زند؛ یعنی تمهیدات داستانی برای همراه کردن خواننده کاملا رعایت شده و حتی بعضی مواقع بهت آور می شود چون در عین ایجاز داستان آغاز شده، اوج گرفته و فرود آمده و حرف خود را هم کامل زده و پیامش را داده است.

در داستان های این مجموعه کمتر خبری از آدم های خبیث هست، آن هایی هم که هستند متنبه می شوند و زندگی تازه ای را از سر می گیرند. بیشتر آدم های داستان، مردمان فقیرند که دچار غفلت شده اند. گاه همین غفلت مورد توجه قرار گرفته و پرداخت شده و گاه اثراتش بر زندگی ها.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تمشک ؛ مجموعه داستان

  • ناشر: آذرنگ
  • کد کتاب: 66620 - 98/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: لئو نیکولایوویچ تولستوی, علی آذرنگ, داستان های کوتاه روسی, کتاب تمشک ؛ مجموعه داستان