كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تمرین های کاربردی شطرنج

تمرین های کاربردی شطرنج

نویسنده: احسان محمداسماعیل
ناشر: فرزین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 272
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 2

مروری بر کتاب

ششصد درس از تاکتیک تا استراتژی

این کتاب حاوی ۶۰۰ تمرین شطرنجی و راه حل آنهاست که در آن فقط نوبت حرکت به خواننده گفته می ‌شود و راهنمایی دیگری در کار نیست. تمرین ها شامل مباحث: تاکتیک، حمله، بازی متقابل، گشایش، وسط بازی، آخر بازی، استراتژی و ... است که سعی کرده خواننده را در موقعیتی بسیار شبیه به بازی های واقعی قرار دهد و بی هیچ ‌گونه طبقه بندی از نوع و سطح مسائل، وی را به تفکر برانگیزد. حاصل کار بسیار جالب توجه از کار در آمده که به بالا بردن سطح مهارت شطرنج بازان کمک شایانی خواهد کرد.

نویسنده کتاب "ریموند ‌چنگ" پروفسور ریاضیات و استاد دانشگاه در ویرجینیای امریکاست. این تنها کتاب شطرنجی اوست که بسیار مورد تحسین واقع شده و جزء کتاب های پر فروش شطرنجی دنیا بوده است.

داستان تألیف این کتاب نیز به نوبه خود جالب است. چنگ می‌ گوید: "هنگام بازی گلف مصدوم شدم و به ناچار می ‌بایست 6 ماه به استراحت می‌ پرداختم. برای پر کردن این اوقات، به شطرنج که بسیار به آن علاقه داشتم، رو کردم و فکر تألیف چنین کتابی به ذهنم خطور کرد. آن را با استاد شطرنجم،‌ "جان‌ واتسن" در میان گذاشتم، اما او به دلایلی این ایده را جدی نگرفت. هنگامی که پس از یک سال و نیم کار پی ‌گیرانه نسخه اولیه کتاب را پیش وی‌ بردم، بسیار شادمان شد و کارم را تائید کرد. این تحسین استاد، برایم فوق‌العاده گران بها بود".

سابقه معلمی دانشگاه پروفسور چنگ به وی کمک کرده است تا وضعیت هایی را دستچین کند که هر شطرنج بازی به فراخور حال بتواند از این تمرین ها بهره ببرد...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تمرین های کاربردی شطرنج

  • ناشر: فرزین
  • کد کتاب: 7277
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال
  • 135,000ریال

برچسب ها: احسان محمداسماعیل, شطرنج, کتاب تمرین های کاربردی شطرنج