كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تمدن و ملالت های آن

تمدن و ملالت های آن

نویسنده:  زیگموند فروید
مترجم: محمد مبشری
ناشر: ماهی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 128
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 8

 

مروری بر کتاب 

فرويد اين كتاب را كه امروز در شمار معروف ترين آثار اوست در سال 1930 منتشر كرد كه در آن خلاصه اي از ديدگاه هاي روانكاوي درباره ي فرهنگ و تمدن ودورنماي آن را با بياني ساده و در حد امكان فاقد اصطلاحات فني نوشته است .  او در اين جا به بحث و بررسي در مورد عواملي مي پردازد كه موجب به وجود آمدن تمدن شده اند و امروز هم نيروهاي محرك پيشرفت يا بازدارنده ي تحولات جامعه ي متمدن را تشكيل مي دهند .

این دو نیرو طبق نظریه‌ی فروید از سایق عشق و سایق تخریب (یا مرگ) نشأت می‌گیرند و تاریخ نوع بشر تا به امروز برای از میان برداشتن تضاد بین این دو نیرو راه‌حلی نیافته است. این کتاب در هشت فصل تدوین شده است و مترجم نیز پیشگفتاری به آن افزوده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تمدن و ملالت های آن

  • ناشر: ماهی
  • کد کتاب: 95391
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: زیگموند فروید, محمد مبشری, روانکاوی, روانشناسی اجتماعی, روانشناسی, جامعه شناسی, تمدن, کتاب تمدن و ملالت های آن