كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تمایز ؛ نقد اجتماعی قضاوت های ذوقی

تمایز ؛ نقد اجتماعی قضاوت های ذوقی

نویسنده: پی یر بوردیو
مترجم: حسن چاوشیان
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 848
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 2

کیفیت : در حد نو 


مروری بر کتاب

در کتاب حاضر به بحث پیرامون جامعه‌شناسی و انسان‌شناسی پرداخته شده است. این نوشتار ، تلاشی است در رد تفکیک انسان‌شناسی از جامعه‌شناسی ، و محکومیت تقسیم جامعه‌شناسی به دو بخش جامعه‌شناسی شناخت و جامعه‌شناسی فرهنگ. نگارنده در کتاب حاضر بر آن است که یکی از بنیادی‌ترین و اصولی‌ترین تابوهای دنیای روشنفکری را به زیر سؤال برده و مسئله جامعه‌شناسی و انسان‌شناسی را از دیدگاه تولید کنندگان چنین ایده‌هایی به چالش بکشد.

وی در این راستا به نقد اشراف سالاری فرهنگ با توجه به فضای اجتماعی و دگرگونی‌های آن همچنین به مسئله استراتژی‌های تبدیل در اقتصاد عمل پرداخته و تناظر میان تولید کالاها و تولید سلیقه‌ها را مطرح نموده ، و سپس به بررسی سلیقه‌های طبقاتی و سبک‌های زندگی پرداخته و در پایان به بحث پیرامون فرهنگ و سیاست و اثرات دموکراسی گزینشی در جامعه روی آورده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تمایز ؛ نقد اجتماعی قضاوت های ذوقی

  • ناشر: ثالث
  • کد کتاب: 93264 - 63/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: پی یر بوردیو, حسن چاوشیان, جامعه شناسی, عاوم انسانی, روانشناسی اجتماعی, جامعه شناسی روانی, کتاب تمایز ؛ نقد اجتماعی قضاوت های ذوقی