كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تلماک

تلماک

نویسنده: فرانسوا دوسالینیاک دولاموت فنلون
مترجم: میر جلال الدین کزازی
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی

تعداد صفحه: 484
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

تلماک ، پسر اولیس قهرمان بخش اول ادیسه هومر ، پادشاهی ، ونیز فرزانگی و خرد پدر خویش را به ارث برده است. چون پدر به سبب جنگهای تروا از وطن دور می افتد ، و مدعیان آهنگ غضب میراث او را دارند ، مینرو ( آتنا ) ، ایزد بانوی فرزانگی ، در هیات پیری خردمند و هدایتگر ، تلماک را درفراز و نشیب ماجراهایی که در پی یافتن پدر و پادشاهی بر او می گذرد دست می گیرد و راه می نماید. 

این کتاب در حقیقت تکمله ای بر اثر ادیسهِ هومر است و ماجرای تلماک را مورد بررسی قرار می دهد که بخش های از آن با اثر ادیسهِ هومر همانندی دارد و برافزوده های نیز در آن دیده می شود . همان طور که در ادیسه مشهود است ، اولیس مدتی در جزیره ایزد بانو کالیپسو در دام عشق وی گرفتار آمد .

در تلماک ِ فنلون نیز کالیپسو برای بار دیگر که از فرجامش عشقش با اولیس ناکام مانده بود به کین خواهی این شکست عشقی ، همان ماجرا را با تلماک می آزماید و سعی در جذب عشقی تلماک نسبت خود را دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تلماک

  • ناشر: نشر مرکز
  • کد کتاب: 101383 - 36/4
  • موجودی: در انبار
  • 750,000ریال

برچسب ها: فرانسوا دوسالینیاک دولاموت فنلون, میر جلال الدین کزازی, داستان های تاریخی, اساطیر یونان, فرهنگ عامیانه, اسطوره ها, فولکلور, داستان های اساطیری, کتاب تلماک