كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تفکری در فلسفه دکارت

تفکری در فلسفه دکارت

نویسنده: سید یونس ادیانی
ناشر: نقش جهان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 307
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

اساسی‌ترین پرسش این است که مفاهمه چیست؟ چه مفاهمه‌ای فلسفی است؟ و این مفاهمه چه هدف مشخصی را دنبال می‌نماید .مفاهمه نحوه‌ای از بازخوانی و باز فهمی اندیشه‌ها و تعمق در فهم فلاسفه به صورت فلسفی ـ منطقی است .بدین سان مفاهمه نه ناظر بر شرح و تفسیر صوری، محتوایی و نقد است و نه در ردیف یادآوری فراموش شده‌ها، بلکه هدف آن ایجاد نو فهمی در معنا آفرینی، معنی سازی، مفهوم سازی و نیز طرح و فهم دغدغه‌ها و افکار فلاسفه پیشین است .

دغدغه‌های اصلی دکارت از طرح شک مصلحتی معطوف به دو چیز ممتاز بود :به کار بردن درست عقل و طرح شک برای تحقیقات و تفکراتی در باب افکار فلاسفه گذشته ... از طرفی انقلاب دکارتی با این اصل شروع شد که زبان طبیعت مادی، ریاضی است و با توجه عمیق مباحث علم حرکات را به این نحو توضیح می‌داد...دکارت از معدود فیلسوفان و اندیشمندانی بود که هم به تجربه ایمان داشت و هم به اصالت عقل پافشاری می‌کرد...به نظر می‌رسد که باید روش دکارت را پیش گرفت و از فرهنگ صوری زدگی قهر انگاری رهایی یافت و با رازبینی به تامل در مباحث فلسفه پرداخت .

در این کتاب به سه مفاهمه در افکار دکارتی اشاره شده که یکی درباره "تاملات در فلسفه اولی و اصول فلسفه، دوم درباره رساله گفتار در روش، و سوم به مجموعه آثار فلسفی دکارت اختصاص داده شده که اولی به مفاهمه تفکر، دومی به اندیشه، و سوم به نتیجه مربوط می‌شود .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تفکری در فلسفه دکارت

  • ناشر: نقش جهان
  • کد کتاب: 103150 - 8/6
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 195,000ریال

برچسب ها: سید یونس ادیانی, رنه دکارت, فلسفه آلمانی, فلسفه اجتماعی, فلسفه دکارت, کتاب تفکری در فلسفه دکارت