دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تفنگهای خانم کارار و رویاهای سیمون ماشار

تفنگ های خانم کارار و رویاهای سیمون ماشار

نویسنده: برتولت برشت
مترجم: فرامرز بهزاد
ناشر: خوارزمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 205
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ : 2

 

مروری بر کتاب

دو نمایشنامه

تفنگ های خانم کارار : همسر خانم کارار در جنگ علیه فاشیست های اسپانیا کشته شده است . او اکنون نسبت به هر دو طرف جنگ و برد و باخت آن ها بی اعتناست و تنها می خواهد دو پسرش را از میدان دور نگه دارد .این نمایش نامه در ایران هم اجرا شده است .

رویاهای سیمون ماشار : سیمون ماشار دخترک فقیری است که در مسافرخانه ای کار می کند می کند و برادرش به جنگ رفته . در زمان اشغال فرانسه به دست نازی ها ، وی در اثر کتاب خواندن زیاد ، صدای فرشته ای را می شنود و گمان می کند دوشیزه ی برگزیده ای است که باید فرانسه را نجات دهد .

...کسانی که با دست های بدون اسلحه به این جهان خاکی فرستاده شده اند ، خوشا به حالشان اگر بتوانند لااقل با دست های بدون اسلحه هم ترکش کنند ...

...پسر: آن‌ها رادیوشان را اصلا فقط برای ماست كه این‌قدر بلند می كنند. امشب شب سوم است. دیشب خودم دیدم كه پنجره‌شان را مخصوصا باز كردند تا مجبور بشویم بشنویم.
مادر: این سخنران‌ها زیاد هم با آن‌هایی كه توی والانس هستند فرق ندارند. پسر: چرا یك دفعه‌ای نمی‌گویی كه بهترند! مادر: خودت می‌دانی كه به نظر من بهتر نیستند. برای چه طرف ژنرال‌ها را بگیرم؟ من فقط مخالف این هستم كه خون ریخته بشود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات