كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تفسیر خواب ؛ متن دقیق و کامل

تفسیر خواب ؛ متن دقیق و کامل

نویسنده: زیگموند فروید
مترجم: عفت السادات حق گو
ناشر: شباهنگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 560
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

کتاب «تعبیر خواب» یکی از کارهای کلاسیک و منحصر به فرد در تاریخچه روان‌شناسی است. صرفنظر از این که با نظریه‌های روان‌شناسی فروید موافق باشید یا نه، تأثیر فرهنگی و اهمیت تاریخی این کتاب قابل تردید نیست. برای کسانی که به پژوهش در زمینه رویا و خواب علاقه‌مندند، این کتاب مقدمه‌ای عالی برای بسیاری از ایده‌های اصلی فروید است.

فروید یک نویسنده خستگی‌ناپذیر و تأثیرگذار بود که در دوران حیات حرفه‌ایش بیش از ۳۲۰ کتاب و مقاله منتشر نموده است. او در میان این حجم عظیم کار، کتاب «تعبیر خواب» را به عنوان اثری که مهم‌ترین سهم را در درک افکار انسان داشته است می‌داند و شخصاً به آن بسیار علاقه‌مند بوده است. فروید می‌گوید: « کتاب تعبیر خواب شامل …. با ارزش‌ترین کشفیاتی است که من شانس به دست آوردن آن‌ها را داشته‌ام.»

کتاب تعبیر خواب به تشریح اعتقادات فروید مبنی بر این که خواب‌ها بسیار نمادین هستند و شامل معانی آشکار (محتوای آشکار) و نیز افکار ناخودآگاه (محتوای نهفته) می‌باشند، می‌پردازد. به عقیده فروید، خواب‌ها، آرزوهای ناخودآگاه ما در لباس مبدّل هستند. علیرغم تمایل فروید به نتیجه‌گیری کلّی، کمبود شواهد علمی، تأکید بیش از حد بر روابط جنسی، و برخی دیده‌گاه‌های افراطی او، این کتاب به عنوان کار مهم و تأثیرگذاری در تاریخچه روان‌شناسی باقی مانده است.

از کتاب «تعبیر خواب» به عنوان نقطه شروع روانکاوی، نامبرده می‌شود. این کتاب، اثر جالب و مهیجی است که استعداد منحصر به فرد فروید را به عنوان یک نویسنده و نظریه پرداز جاه‌طلب آشکار می‌سازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تفسیر خواب ؛ متن دقیق و کامل

  • ناشر: شباهنگ
  • کد کتاب: 90623
  • موجودی: در انبار
  • 550,000ریال
  • 495,000ریال

برچسب ها: زیگموند فروید, عفت السادات حق گو, فراروانشناسی, تعبیر خواب, کتاب تفسیر خواب ؛ متن دقیق و کامل