منو
سبد خرید

تعالی اگو ؛ به انضمام مقدمه‌ی هستی و نیستی

تعالی اگو ؛ به انضمام مقدمه‌ی هستی و نیستی
-12 %
تعالی اگو ؛ به انضمام مقدمه‌ی هستی و نیستی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 147186 - 68/4
  • وزن: 0.40kg
335,000 ریال
380,000 ریال

تعالی اگو

نویسنده: ژان پل سارتر
مترجم: عادل مشایخی
ناشر: ناهید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ : 1


مروری بر کتاب

به انضمام مقدمه‌ی هستی و نیستی

این مقاله ی مهم و ارزشمند به عنوان نقطه ی تحولی در رشد و شکل گیری تفکرات و فلسفه ی سارتر در نظر گرفته می شود. تفکرات او قبل از نوشتن این اثر، با پدیده شناسانی همچون ادموند هوسرل و مارتین هایدگر بسیار همسو بود. سارتر اما در کتاب تعالی اگو، به نظریه ی هوسرل در رابطه با «خویشتنِ متعالی» حمله کرد.

این تفاوت فکری با هوسرل به نوبه ی خود باعث شد سارتر از پدیده شناسی مرسوم فاصله بگیرد و به خلق دکترین به کار رفته در شاهکار خود یعنی کتاب «هستی و نیستی» نزدیکتر شود؛ کتابی که چند سال بعد از نگارشِ تعالی اگو و در هنگام اسیر بودن سارتر در زندان های جنگی کامل شد.

هستی و نیستی، بدون شک یکی از تأثیرگذارترین کتاب های فلسفی قرن بیستم است. این کتاب که به عقیده ی بسیاری، اصلی ترین اثر یکی از تأثیرگذارترین متفکرین سده است، مسیر حرکت فلسفه ی غرب را به شکل چشمگیری تغییر داد. شیوه ی نو و انقلابی این اثر ارزشمند که از آن به عنوان «کتاب مقدس اگزیستانسیالیسم» نیز یاد می شود، تمامی پندارهای سابق درباره ی ارتباط هر فرد با دنیای پیرامونش را به چالش کشید و تأثیرش بر فرهنگ و ادبیات، آنی و جهان شمول بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات