كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تصویر دوریان گری

تصویر دوریان گری

نویسنده: اسکار وایلد
ناشر: معرفت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 296
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1340 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

یکی از مهمترین و ماندگارترین رمانهای وایلد. دوریان گری در عین آنکه در اعماق فساد سالها سرنگون بود همواره ظاهر جوان و معصوم خود را حفظ می کرد. یک سرود پرستش زیبایی. زیبایی مجرد از اخلاق که هدفی جز خود نمی شناسد. فلسفه لذت و حس کمتر جایی به این خوبی تشریح شده....

تصویر دوریان‌گری ؛ یگانه رمان اسکار وایلد ، شاعر و نویسنده ایرلندی،‌که در 1890 در مجله ماهانه لیپینکات و در 1891 به صورت کتاب انتشار یافت. تصویر دوریان گری که به سبب موضوع وهمی و خیالی‌اش مشابهت‌هایی با چرم ساغری بالزاک و «تصویر بیضی شکل» داستانهای شگفت‌انگیز پو دارد، رمانی حقیقی نیست، بلکه داستان فلسفی مهمی است.

تصویر دوریان گری، چه از حیث اصالت موضوع و چه به سبب برانگیختن کنجکاوی بیمارگونه مردم کتاب‌خوانی که خواستند در میان زندگی سراپا فساد دوریان و زندگی وایلد مشابهتی ببینند، انعکاس بزرگی یافت. سبک متصنعی که در هرصفحه‌ای دیده می‌شود قدرت هیجان‌انگیزی این اثر را، که در هرحال کاملترین و بارزترین نمونه مکتب منحط انگلستان در اواخر قرن نوزدهم است، کاهش می‌دهد. این اثر نشانه واکنش شدید و تهورآمیزی در مقابل تمام عصر ملکه ویکتوریا و در مقابل اخلاق سراپا وسواس طبقه بورژوازی است که دعوی آن داشت که هنر را ابزار تعلیم و تربیت بسازد.

این رمان، که غنای انشا و ابداع نویسنده، در خلال آن، موفقیت‌آمیزترین بیان خویش را پیدا می‌کند، به سبکی بسیار درخشان و ظریف نوشته شده است و جای وسیعی به امور موهم تناقض می‌دهد. وایلد، با این اثر، بر آن بود که نشان بدهد هنر، که با یگانه قوت و نفوذ خویش مرزهای نیکی و بدی را نابود می‌کند، چه «تحول و تغیر» نیرومند و مؤثری در واقعیت پدید می‌آورد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تصویر دوریان گری

  • ناشر: معرفت
  • کد کتاب: 51273 - 23/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: اسکار وایلد, داستان های انگلیسی, داستان های کلاسیک, کتاب تصویر دوریان گری