دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تصویرهائی از ایران

تصویرهائی از ایران
درحال حاضر موجود نمی باشد
تصویرهائی از ایران
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 151262 - 81/3
  • وزن: 0.30kg
  • JAN: 2
0 ریال

تصویرهایی از ایران

نویسنده: گرتر ودبل
مترجم: بزرگمهر ریاحی
ناشر: خوارزمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 156
اندازه کتاب: رقعی روکشدار - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ ابتذای کتاب نوشته  دارد و لبه عطف روکش کتاب زدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب 

در فضای ایران جادوی خاصی است که به همه کسانی که از آن دیدار میکنند شعر و افسانه الهام میکند و توضیح این امر کار آسانی نیست زیرا که ایران کشوری است که امروز آثار بسیار کمی از جلال و شکوه گذشته خود را به خاطر مسافر خطور میدهد . شهرهای ایران کهن در جریان طولانی تاریخ ساخته و ویران شده اند و گویی که طبیعت و آدمی دست به دست هم داده اند تا ایران روزگار ما را در پرده ای از اهمال فروپیچند ...

با این همه ایران هر مسافری را افسون میکند . با غروبهای حیرت انگیز در بیابانهای پست و بلند با باغهای با شکوهی که ایرانیان به آنها عشق میورزند و بالاخره با چیزی که پای کمی از هیچ یک از اینها ندارد و آن جاذبه زیرکانه خود ایرانیان است که چه شاهزاده و چه قاطرچی همگی شاعر و فیلسوف طبیعیند .

گرترود بل، ٬ معروف به «مادر عراق»٬ زاده ۱۴ ژوئیه ۱۸۶۸ (۱۲۴۷ خورشیدی)، در کانتی دورهم انگلستان، درگذشته ۱۲ ژوئیه ۱۹۲۶ (۱۳۰۵ خورشیدی) در بغداد، مشاور سیاسی، کوه‌نورد، جهانگرد کاوشگر در رشته‌های تاریخ و باستان‌ شناسی بود ولی در عین حال از زبده‌ترین و کارآمدترین مأموران «سازمان اطلاعات و امنیت خارجی بریتانیا» (SIS) در زمان خود، به ویژه در دوران جنگ جهانی اول محسوب می‌شد. بل در سال ۱۹۱۷ بخاطر خدمات بزرگی که در راه میهن خود انجام داده بود نشان رتبه امپراتوری بریتانیا را که یک رتبه شوالیه گری است دریافت کرد.

گرترود بل شیفته ایران و ایرانی و مشرق زمین بود و سادگی زندگی آنها را می‌ستود. او با دقت و ریزبینی به طرز زندگی ایرانیان نگریسته و دیده‌ها و شنیده‌های خود را ثبت کرده است. گرترود بل با تمام وجود ادبیات ایرانی را ستایش می‌کند و در سفرنامه خود می‌نویسد:
«هیچ چیز برای روح، آرامش‌بخش‌تر از آن نیست که در ننوئی که در میان چنارهای باغ‌ ایرانی بسته شده است دراز بکشی و اشعار حافظ را به زبان اصلی از کتابی با جلد چرمین منقش، که از بازار خریده‌ای، بخوانی.»

فهرست 

یک شهرشرقی
برج خاموشی
درستایش باغ ها
ماه عزاداری
ماه روزه
شیخ حسن
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات