منو
سبد خرید

تصوف اسلامی و رابطه انسان و خدا

تصوف اسلامی و رابطه انسان و خدا
درحال حاضر موجود نمی باشد
تصوف اسلامی و رابطه انسان و خدا
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 147308 - 67/4
  • وزن: 0.20kg
  • JAN: 2
0 ریال

تصوف اسلامی و رابطه انسان و خدا

نویسنده: رینولد آلن نیکلسون
مترجم: محمدرضا شفیعی کدکنی
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 206
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

کتابی که با عنوان تصوف اسلامی و رابطه انسان و خدا اکنون در دسترس خوانندگان زبان فارسی قرار می گیرد، عنوان اصلی آن به زبان انگلیسی فکر شخصیت در تصوف است و چون کلمه« شخصیت» معنایی را که مورد نظر مولف است در زبان فارسی القا نمی کرد، ناگزیر عنوان ترجمه فارسی را عوض کرد تا موضوع کتاب و مقصود مولف از عنوان ترجمه قابل درک باشد.

این کتاب یکی از معروفترین تحقیقات استاد نیکلسون در زمینه تصوف اسلامی است و جای آن در زبان فارسی خالی بود. محمدرضا شفیعی کدکنی در آغاز قصد ترجمه تمامی کتاب را نداشت فقط آن قسمت هایی را که در باب مولوی، درین کتاب آمده بود، برای خود (به عنوان موادی در تهیه کتابی در باب مولانا) ترجمه کرد و بعد متوجه شد که ترجمه تمامی کتاب هم می تواند جویندگان فرهنگ اسلامی و تصوف ایرانی را سودمند باشد.

وقتی متن کتاب چاپ می ‏شد، یادداشت هایی در زمینه بعضی مطالب کتاب نوشتم که در پایان کتاب تحت عنوان‏ یادداشت های مترجم آمده، و این یادداشت‏ ها خود بخش عمده ‏ای از حجم این کتاب را تشکیل می‏ دهد، کسانی که آنهارا لازم ندانند، نخواهند خواند. اما بعضی از آن یادداشت ها خود مقالات مستقلی است در زمینه هایی که در زبان فارسی‏ کمتر بدان‏ ها توجه شده است از قبیل مسأله دفاع از ابلیس یا مسأله انسان کامل یا اطلاعاتی در باب ابن عربی و جیلی و ابن فارض و امثال آنها.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات