كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تصمیم گیری در بخش دولتی

تصمیم گیری در بخش دولتی

نویسنده: لوید جی. نایگرو
مترجم: منوچهر غیبی
ناشر: مرکز آموزش مدیریت دولتی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 477
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1372 

 کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب 

بخش دولتی بخشی از اقتصاد است که خدمات اولیه دولتی را ارائه می‌کند. ترکیب بخش دولتی بسته به هر کشوری، متغیر است ولی در بیشتر کشورها بخش دولتی شامل خدماتی چون پلیس، ارتش، ترابری عمومی، راه‌های عمومی، آموزش ابتدایی و بهداشت عمومی است.

مدیریت در یک بخش خدماتی گاه مشابهتی با صنعت یا کشاورزی یا مالی ندارد، اما کسی یکی را "خوب" و یکی را "بد" نمی‌نامد. در واقع مدیریت نامناسب بر یک مجموعه در هر یک از این عرصه‌ها کار را به فاجعه می‌کشاند و تفاوت نمی‌کند که خصوصی باشد یا عمومی. آن‌چه امروز بخش بزرگی از اقتصاد عمومی کشور با آن مواجه است، مدیریت بد بر عرصه‌های عمومی و دولتی‌ست. این تنها مختص به کشور ما نیست. نولیبرال‌ها و نومحافظه کاران حاکم بر اقتصاد در عصر جهانی سازی گاه بدترین مدیریت‌ها را بر بخش‌های دولتی تحمیل می‌کنند تا ضرورت خصوصی کردن آن‌ها را برای خدمات بهتر به جامعه بقبولانند. براساس نوشته‌ی روزنامه‌ها شرکت‌های دولتی یا ملی شده‌ی بسیاری قبل از خصوصی سازی به خاک سیاه کشیده شده‌اند؟ این‌که بدترین مدیریت‌های غیر پاسخ‌گو را بر بخش عمومی تحمیل کنیم و از عمل آن‌ها این نتیجه را بگیریم که مدیریت دولتی چیزی اساسا بد و ناکارآمد است، بیش‌تر به یک شعبده بازی می‌ماند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تصمیم گیری در بخش دولتی

  • 190,000ریال

برچسب ها: لوید جی. نایگرو, منوچهر غیبی, مدیریت اقتصادی, مدیریت دولتی, مدیریت سازمان, کتاب تصمیم گیری در بخش دولتی