منو
سبد خرید

تصفیه حساب

تصفیه حساب
درحال حاضر موجود نمی باشد
تصفیه حساب
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 43689 - 17/3
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 18
0 ریال

تصفیه حساب

نویسنده: عزیز نسین
مترجم: رضا همراه
ناشر: ارغوان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 222
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1359 - دوره چاپ: 1 

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی 

 

مروری بر کتاب 

مجموعه چهارده داستان طنز

داستان‌های عزیز نسین گاه به صورت جدا و بیرون از مجموعه‌های خود و گاه در قالب اصلی کتاب‌ها به فارسی ترجمه شده‌اند. از داستان‌هایی که به فارسی ترجمه شده می‌توان به این داستان‌ها اشاره کرد: 
پخمه، حقه‌باز، خری که مدال گرفت، زن بهانه‌گیر، عروس محله، گردن‌کلفت، یک خارجی در استانبول، نابغه هوش، مگر تو مملکت شما خر نیست؟، خانه‌ای روی مرز، داماد سرخانه، چگونه حمدی فیل دستگیر می‌شود؟، غلغلک، زن وسواسی، موخوره، مرض قند، طبق مقررات، گروهک کرامت و گروهک سلامت، چاخان(زوبوک) و شارلاتان. ما آدم نمی‌شویم، سرزمین اخموها، لوستر 5 شاخه، خاطرات یک مرده، بله قربان چشم قربان، گوسفندی که گرگ شد، کانون گرم خانواده، دندان های مردم را نشمارید.

طنز، شاید در هیچ زمینه‌ای بیش از سیاست عملی، نتواند با موفقیت به کار رود. چراکه قدرت همیشه می‌خواهد حماقت خود را جدی نشان دهد و حال آنکه خانه‌ی عنکبوتی و سست‌بنیادش به تلنگری در هم می‌شکند. عزیز نسین، نویسنده‌ی ترک، در داستان زیر با بصیرت نشان می‌دهد که چگونه کسانی که با کمک مردم از نردبان قدرت بالا رفته‌اند دیگر به خواست مردم از این نردبان پایین نمی‌آیند و بزرگترین دلیل این کارشان هم همین است که مردمی که آن قدر احمق بوده‌اند که آنان را بر سر کار آورده‌اند، دیگر چه صلاحیتی دارند که آنان را از کار برکنار کنند؟

اما زندگی ملتها با زندگی افراد چندان تفاوتی ندارد. همان اشتباهی را که فرد می‌تواند در زندگیش مرتکب شود همان اشتباه را هم ملتی می‌تواند در حیات اجتماعی‌اش مرتکب شود، اما تنها تفاوتش این است که هزینه‌ی دومی بسیار بیشتر و گزافتر است

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات