کتاب زمان و زندگی استاد پورداود فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب مقالات،نقد،زندگینامه انتشارات مولف

زمان و زندگی استاد پورداود

نویسنده: علی اصغر مصطفوی
ناشر: مولف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 460
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

درباره زندگی استاد ابراهیم پورداوود، مقالات بسیاری به زبان پارسی و زبان‌های خارجی توسط دانشمندان و روزنامه‌نگاران و مجامع علمی و فرهنگی کشورهای مختلف نگاشته شده است. در طی این مقالات، استاد را یکی از شاعران و پژوهشگران و انقلابیون دوره مشروطیت ایران و از بنیان‌گذاران سبک جدیدی در نگارش پارسی و مؤسس انجمن ایران‌شناسی و از معدود فضلای قرن حاضر ایران خوانده‌اند. پورداوود بنیان‌گذار رشته ایران‌شناسی، دانش باستان‌شناسی و مؤسس کرسی زبان‌های باستانی ایران در دانشگاه‌های کشور و نخستین مفسر کتاب مقدس ایرانیان «اوستا» است.

با این حال هنوز درباره زندگی پرماجرای این دانشمند بزرگ به تفصیل در کتابی پرداخته نشده است و این کتاب نخستین کتابی است که به طور ویژه درباره این دانشمند فقیه به نگارش درآمده است. نگارنده این کتاب به مدت هفت سال تمام افتخار حضور نزد استاد را داشته و از دریای دور کرانه دانش وی به اندازه وسع خود بهره‌ها گرفته و به بسیاری از زوایای زندگی علمی و خصوصی و ارتباطات او با مقامات علمی و فرهنگی و سیاسی مملکت واقف است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زمان و زندگی استاد پورداود

  • ناشر: مولف
  • کد کتاب: 96588 - 49/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ابراهیم پورداود, علی اصغر مصطفوی, پورداوود, تاریخ ادبیات ایران, بزرگان ایران, مقالات تاریخی, کتاب زمان و زندگی استاد پورداود