دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تشنگان مهتاب در شامگاه توفانی

تشنگان مهتاب در شامگاه توفانی

نویسنده: شیوا مهرزاد
ناشر: نگیما « نگار و نیما »
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 114
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

سه نمایشنامه

با تعریف ارسطو، سقوط هر شخصیت بزرگی، به سبب خطایی که از او سر زده است، تراژدی را به نقطه فاجعه می رساند.و باز با تعریف ارسطو، تراژدی، حکایت انسان های«برین» است؛ آنان که پهلوانان اسطوره ای و یا پادشاهان و شاهزادگانند.آیا با سپری شدن عصر این انسان های برین، تراژدی از زندگی انسان رخت برمی بندد؟این پرسشی است که نمایشنامه نویس باید پاسخ آن را از بطن زندگی امروز استخراج کند... به تصریح ناشر: «آن‌چه شیوا مهرزاد در نمایش‌نامه‌های این شامگاه توفانی به تصویر کشیده است، مواجهه انسان با لحظه‌ای است که فاجعه به آنها رخ می‌نماید.

در نمایش «آغوش خاکستر» مردی به جرم کشتن یک سفیر خارجی به 12 سال حبس محکوم می‌شود، اما پس از گذشت این مدت مشخص می‌شود که قاتل شخص دیگری بوده است. مرد پس از آزادی از زندان درمی‌یابد که همسرش با مرد دیگری، که خیاط است، ازدواج کرده است. زن که می‌بیند همسر دومش اینک رعشه گرفته و سه چهارماهی است نمی‌تواند کار کند، از شوهر سابقش کمک مالی می‌خواهد و مرد نیز به او کمک می‌کند.

فهرست

• آغوش خاکستر
• گسترده بر کرانه سپید
• سرود ستاره در سحرگاه بارانی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات