كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تشریع و تبیین دین در قرآن و سنت

تشریع و تبیین دین در قرآن و سنت

نویسنده: سیدحمیدرضا میرعظیمی
ناشر: خانه تاریخ و تصویر ابریشمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 280
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مبانی ؛ مراحل و چگونگی

در این کتاب مبانی، مراحل و چگونگی تشریع و تبیین دین در قرآن و سنت توضیح داده شده است. بحث‌های مهم دیگری به ‌ویژه در حوزه روش تبیین و جنبه‌های کاربردی و نمونه‌های آن در سه بخش تفسیر، تاویل و تفصیل احکام متناسب با شرایط زمانی و مکانی وجود دارد.

کتاب «تشریع و تبیین دین در قرآن و سنت» مجالی تامل برانگیز بر دین به ‌عنوان نظریه‌ای برای پاسخگویی به مسائل متکثر و متحول انسان‌ها فراهم ساخته تا با بیان ساختار و نظام کلی برگرفته از قرآن کریم؛ زمینه‌ای را برای بهره‌گیری در پژوهش‌های تفصیلی و کاربردی در عرصه اجتهاد، از طریق منابع و روش‌های معتبر مهیا کند.

عمده مباحث این کتاب، نظریه تبیین دین در پیوند با علوم اسلامی و رشته‌های تخصصی دیگر است که طی دهه 70 شمسی توسط نویسنده کتا

 

فهرست

معنای دین
فحص در قرآن و سنت
معنای اصطلاحی دین
تعریف مختار
وحدت یا تعدد دین الهی
اسلام
اهداف دین
معنای لغوی تریع دین
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تشریع و تبیین دین در قرآن و سنت

  • 140,000ریال
  • 126,000ریال

برچسب ها: سیدحمیدرضا میرعظیمی, فلسفه دین, قرآن, تفسیر قرآن, علوم قرآنی, اسلام, ادیان, کتاب تشریع و تبیین دین در قرآن و سنت